Romuvos jaunimas vėlinių žvakes uždegs ant protėvių pilkapių

Autorius: Data: 2014-10-24 , 09:01 Spausdinti

Spalio 25 d. šeštadienį 18 val. Vilniaus Romuva kviečia į Dvarciškius (Švenčionių raj. prie Sarių) paminėti Ilgių – Vėlinių.

Lietuvos jaunimo ramuva jau dešimtmetį per Vėlines pagerbia senuosius protėvius – mūsų valstybės kūrėjus – sukviesdama jaunimą ant Švenčionėlių pilkapių.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, į ilgių minėjimą didelį Universiteto žygeivių būrį atves žygeivių vadas Tadas Šidiškis, kuris buvo vienas iš žygeivių ir etnokultūrinio sąjūdžio įkūrėjų, sykiu su Jonu Trinkūnu ir kitais bendraminčiais – Vilniaus Universiteto ramuviečiais ir žygeiviais pradėję šią tradiciją 1969 metais, uždegdami atminimo ugneles ant Popų (Vingelių) pilkapių prie Rykantų.

„Uždegdami žvakeles savo artimiausiems amžinybėn išėjusiems šeimos nariams, mes turime prisiminti ir tuos, kurie kūrė mūsų valstybę“, – sakė Tadas Šidiškis, žygeivių vadas.

„Protėvius minėsime pagal senovinį paprotį padengdami vėlių stalelį, giedodami sutartines ir vėlinių laikotarpio giesmes“, – papasakojo Inija Trinkūnienė, Romuvos apeigų ansamblio „Kūlgrinda“ vadovė.

Protėvių pagerbimo apeigos bus tęsiamos Dvarciškiuose, Sotvaro šventykloje ir prie vaišių stalo, bendraujant, giedant, prisimenant artimus ir tolimus išėjusius.

Šis Ilgių vakaras bus skirtas šiais metais mus palikusio Krivio – Jono Trinkūno – Jauniaus atminimui.

 

Inija Trinkūnienė

Istorija Kultūra Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra