Romuva kviečia švęsti Žolinę – deivės Žemynos šventę

Autorius: Data: 2020-08-14 , 18:44 Spausdinti

Romuva kviečia švęsti Žolinę – deivės Žemynos šventę

Žolinės. V. Girskienės nuotr.

www.voruta.lt

Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, 16 val. Romuvos kaime Dvarčiškiuose, Švenčionių rajone romuviai kaip ir kasmet švęs deivei Žemynai skirtą Žolinės šventę. Šventinėmis apeigomis bus pagerbta deivė Žemyna, skambės jai skirtos giesmės. 

Žolinė – tai bendruomenės šventė, kai susirinkę žmonės džiaugiasi Žemės motinos dovanomis – subrandintais vaisiais ir visi kartu dėkoja už brandą, gausą ir gyvastį. Žemynos dovanas – derlių įkūnija javų ir žolynų puokštė – jievaras. Apeigose Jievaras kartu su šventa rugine duona tris kartu apnešamas apie šventą aukuro ugnį.

„Pasiilgusius stovyklos ir bendraminčių rato kviečiame atvykti jau penktadienį, rugpjūčio 14 dieną. Tuomet prasidės talka – pasirengimas šventei. O nuo 19 valandos mokysimės sutartinių ir  kitų apeiginių giesmių.  Šeštadienį toliau rengsimės šventei – žoliausime, puošime aplinką ir Romuvos kaimo šventvietes. Žolinės šventimas pradės 16 valandą ir tęsis iki vėlyvo vakaro su giesmėmis, šokiais ir pokalbiais prigimtinio tikėjimo rate,“ – sako Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė.

Etninė kultūra Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra