Romualdo Augūno fotografijų albumo sutiktuvės

Autorius: Data: 2011-12-05 , 11:42 Spausdinti

2011 m. gruodžio 7 d. (trečiadienį) 17 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje vyks Romualdo Augūno fotografijų albumo „Sapnuoju Lietuvą“ sutiktuvių vakaras.

Romualdas Augūnas – lietuvių fotomeninkas, kurio vardas pirmiausiai siejamas su kelionių fotografija. Jo keliai vedė į daugelį ir geografiniu, ir kultūriniu požiūriu mums tolimų kraštų, o labiausiai autorių išgarsino alpinistinių žygių metu sukurtos kalnų fotogafijos.

Nauja knyga R. Augūnas tarsi vėl atsigręžia į gimtąją šalį, grįžta namo ir šis sugrįžimas nėra toks netikėtas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Net ir fotografuodamas kalnuose, R. Augūnas fiksuodavo ne vien įspūdingas sniego ir uolų masyvų kompozicijas, bet taip pat kalnų apsuptyje ar jų viršūnėse įamžindavo žmogų. Žmogaus psichologinis portretas ir apie jo gyvenimą kalnuose pasakojantys siužetai R. Augūno fotografijose yra tokie pat svarbūs , o gal net svarbesni, už didingus gamtos vaizdus.

Žiūrint į naujame albume publikuojamas fotografijas galima įsitikinti, kad R. Augūno žvilgsnis krypsta į Lietuvos kaimą, miestelius ir čionykščių žmonių gyvenimą. To gyvenimo savitumą autorius parodo fotografuodamas pačius įvairiausius jo aspektus, pradedant laidotuvėmis ar Kryžiu kalnu ir baigiant tarybinėmis talkomis.

Tad šiame albume skaitytojas turės progą plačiai atsimerkti ir žvelgti ne tiek į kitus ir aplinkinį pasaulį, kiek į save patį – lietuvišką fotografiją, gimtąją šalį, jos žmones ir fotografijose išlikusią mūsų praeitį.

Maloniai kviečiame

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra