Romoje – tapančio kunigo S. Žiliaus paroda

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Stasys Žilys – menininkas, negalvojantis apie savo tapybos sėkmę. Atvirkščiai: Romoje gyvenantis kunigas-tapytojas stengiasi vengti bet kokios, su triukšmingais parodų atidarymais, kūrybos aptarimais susijusios viešumos. Jis iš pradžių nepritarė ir sumanymui surengti jo personalinę parodą Romos šv. Kazimiero popiežiškoje kolegijoje.
 
Prelatą įtikino Lietuvos ambasadorius Italijoje Petras Zapolskas. „Mes ilgai prašėme S. Žilio leidimo surengti jo personalinę parodą Romoje. Galiausiai dailininkas sutiko, atvėrė savo kūrybos lobyną“ – pasakoja diplomatas.
 
Parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui, atidarė Romos lietuvių šv. Kazimiero kolegijos rektorius monsinjoras Petras Šiurys. Svečių namuose „Villa Lituania“ eksponuojami 22 tapybos darbai-peizažai, buitiniai, religiniai siužetai. Paveikslus įrėmino ir paruošė ekspozicijai Lietuvos ambasada Italijoje.
 
Kunigas S. Žilys tapybą studijavo Romoje, sostinės nacionalinės dailės akademijos profesoriaus Carlo D’Aloisio da Vasto studijoje. Stambi personalinė kūrybos paroda buvo surengta Kanadoje ir Lietuvoje-Alytuje.
 
Romoje nuo 1946 metų gyvenančio lietuvių dvasininko paveikslų turi JAV, Kanados, Italijos, Vokietijos, Lietuvos meno gerbėjai. Kunigas S. Žilys pagarsėjo ir kaip popiežiaus Jono Pauliaus II lietuvių kalbos mokytojas. Vertė pontifiko kalbas į lietuvių kalbą, daug prisidėjo prie popiežiaus vizito 1993 metais į Lietuvą ruošimo.
 
„Dailininkas Stasys – lietuviškas, liūdnokas, taupantis spalvą, Jaukus, naminis. Štai vienoje drobėje moterys minko duoną. Kitoje-kažkur Alpėse, o gal Punioje juda smagus šokėjų ratelis“, – dalijosi įspūdžiais apie S. Žilio kūrybą ambasadorius P. Zapolskas. Diplomato iniciatyva prelato S. Žilio paroda pasieks kitus Italijos miestus, atkeliaus ir į Lietuvą.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Ambasadorius Italijoje P. Zapolskas ir kun. S. Žilys (iš dešinės)

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra