Rokiškiui – 510 metų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Rokiškio 510–ojo gimtadienio renginiai prasidės rytoj (rugsėjo 19 d.) ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Viena iš šventės „vinių“ – masinis vaidinimas „Grafaitė Sofija“, taip pat 10–ojo tarptautinio vargonų festivalio atidarymas, krepšinio varžybos tarp seimūnų ir rokiškėnų…
 
Meras nesureikšmina
 
Šventėn pakviesti krašto garbės piliečiai, aplinkinių rajonų merai, apskrities viršininkas, Estenfeldo (Vokietija), Postavų (Baltarusija), Tamsalu (Estija) savivaldybių delegacijos, latviai iš Ciesio, Daugpilio, Jėkabpilio. Anot Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjo Petro Blaževičiaus, taupumo sumetimais ne visus šiemet nuspręsta kviesti. Šventės biudžetas – daugiau negu 50 tūkst. litų. Dar apie 20 tūkst. litų – rėmėjų lėšos. Kaip sakė meras Almantas Blažys, rėmimo formos įvairios: vieni neprašė pinigų už reklamą, kiti dovanojo suvenyrų ar net duonos. Rajono meras tiki, kad šventinis šurmulys bus nemažas. Jis pripažino, jog organizuoti jubiliejų krizės metais sunku dėl to, kad skurdokas šventės biudžetas. „Tačiau nereikia stengtis peršokti tai, kas neperšokama. Aš šios datos nesureikšminu“, – sakė rajono meras.
 
Meru jis buvo ir tuomet, kai Rokiškis minėjo 500 metų jubiliejų. Tada, kiek pamena, šventei iš rajono biudžeto buvo atseikėtas milijonas ir dar tiek pat surinkta rėmėjų lėšų… Į miesto gimtadienį kviesti visi aukščiausi šalies vadovai – Prezidentė, Seimo pirmininkas ir Premjeras, tačiau, kaip sakė A. Blažys, nėra atsakymo, kad jie atvyks, nesimato jokių aukščiausių vadovų vizitus į Rokiškį liudijančių parengiamųjų darbų.
 
Ne kiekvienas gali
 
Netyla diskusijos apie tai, ar vertėjo didžiausiąją šventei skirtų pinigų dalį – 23 tūkst. litų – skirti masiniam spektakliui pagal S. Tyzenhauzaitės atsiminimus „Grafaitė Sofija“, kurį stato režisierius Jonas Buziliauskas. Pastebėtina, jog savivaldybė, užsakiusi laikraštyje šventinių renginių programą, neišskyrė šio spektaklio bendrajame repertuare, nors patys pripažįsta, kad tai – ryškiausias gimtadienio renginys. Kultūros centro vadovė, viena iš šventės organizatorių Nida Lungienė sakė esanti laiminga, kad valdžia palaimino būtent šį sumanymą, „neišmetė pinigų“ komerciniams koncertams – dainoms pagal fonogramą. N. Lungienė gyrė, jog šis spektaklis – tradicijos gaivinimas, penas dvasiai ir sielai.
 
Rokiškyje masiniai vaidinimai buvo labai populiarūs, o paskutinysis – režisieriaus J. Kavoliūno „Aukštaičių žemėj saulė teka“, – kuriame dalyvavo keli šimtai aktorių, vaidintas prieš 28–erius metus. „Turėjom unikalius dalykus, ne kiekvienas miestas gali tokiais spektakliais pasididžiuoti. Smagu, kad J. Buziliauskas ėmėsi tokio režisūrinio projekto“, – sakė N. Lungienė.
 
Griaudės baikeriai
 
Jubiliejų švenčiantį miestą šeštadienį pagerbs apie 150 baikerių kolona. 14 val. plieno žirgai ir senovinių automobilių kortežas apvažiuos du pagarbos ratus Respublikos, Kauno ir Vytauto gatvėmis bei išsirikiuos Nepriklausomybės aikštėje. Rokiškio baikerių klubo „Jėga“ prezidentas Antanas Slesariūnas sakė, jog baikeriai žada suvažiuoti iš kelių šalies rajonų ir didmiesčių.
 
Tarp naujam gyvenimui prikeltų senų automobilių bus trys mūsų rajono, trofėjiniais automobiliais atvyks kolegos iš Biržų, Pasvalio, Kauno. Beje, vairuotojai vilkės to laikmečio apranga. Automobiliai aikštėje užsibus ilgiau, o baikerių kolona prieš 15 val. pajudės į Vilties gatvę.
 
Čia vyks akrobatinio važiavimo ir triukų programa. Sugebėjimus demonstruos ir svečiai.
 
www.balsas.lt
 
Scanpix/Reuters nuotr.

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com