Rišti verbų skubėk į Neries regioninį parką!

Autorius: Data: 2014-04-03 , 21:01 Spausdinti

 

Balandžio 4 d. 18 val. Neries regioninio parko direkcija (Vilniaus g. 3, Dūkštos) kviečia išmokti susirišti verbas patiems. Vilniaus krašto verbas rišti mokys šeimos tradicijų sergėtoja Alina. Verbų sekmadienį namiškius pažadink išplakdamas savo rankų šiluma ir švęstu vandeniu palaiminta verba! Būtina išankstinė registracija.

Nors šiandien verbas rišančių žmonių galima sutikti daugelyje Lietuvos vietų, bet būtent Neries regioninio parko prieigose – teritorijoje tarp Pilaitės ir Sudervės – prieš maždaug 200 metų gimė ši unikali tradicija. Šiose apylinkėse vis dar sutiksite šio amato meistrių, kurioms žolynų rinkimas ir verbų kūrimas – gyvenimo būdas. Tiesa, joms tai ne tiek amatas ar verslas, kiek savanoriškas įsipareigojimas šeimos ir krašto tradicijai bei poreikis perduoti ją savo vaikams.

Pamoką ves autentišką verbų rišimo tradiciją šeimoje tęsianti Girulių km. gyventoja Alina. Mokymus perėmusi iš savo senelio, šiandien ji kuria savo verbas ir, viena vertus, prisideda prie nuolatinės šio amato kaitos, kita vertus – užtikrina tradicijos perimamumą ir senųjų, autentiškų formų išlikimą.

 

Verbų rišimo meistrai ir meistrės bus ruošiami balandžio 4 d., 18.00 val. – 19.30 val. Neries regioninio parko lankytojų centre, vos 20 minučių automobiliu nuo Vilniaus!

 

Vietų skaičius ribotas, tad būtina registracija užpildant šią formą:

 

https://docs.google.com/a/neriesparkas.lt/forms/d/1ySh_R0nWbJ9b42IHkQdjmWzu8zqhVdoNJRaCyAHd4VA/viewform

 

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra