Rio de Žaneiro miestas pasiruošęs priimti PJD dalyvius

Autorius: Data: 2013-07-16 , 08:05 Spausdinti

Dalyvauti nuo antradienio, 2013 m. liepos 23 d., Rio de Žaneire vyksiančiose pasaulio jauninimo dienose, iki pradžios likus savaitei, buvo užsiregistravę 320 tūkst. žmonių.

Spėjama, kad įskaitant ir tuos, kurie registruosis jau atvykę arba ir liks neužsiregistravę, bendras visų dalyvių skaičius gali siekti du su puse milijono. Tarp užsiregistravusiųjų šiek tiek daugiau nei pusė – merginos; apie 60 procentų užsiregistravusiųjų amžius nuo 19 iki 34 metų.

Į Rio de Žaneirą atvykstančio jaunimo laukia penkios dešimtys tūkstančių savanorių, kurie atvykstantiems nurodys jiems parengtas nakvynės, būsimų katechezių ir didžiųjų sambūrių vietas, supažindins su programa ir su visa jiems parengta logistine struktūra. Jaunimo ir į Rio de Žaneirą atvyksiančio popiežiaus saugumui bei viešajai tvarkai mieste palaikyti mobilizuota 11 tūkst. kareivių. Jaunimo dienų proga akredituota 5,5 tūkst. žurnalistų.

Pagrindiniai susitikimai vyks dviejose vietose: Copacabana paplūdimyje, tai yra kelių šimtų metrų pločio ir keturių kilometrų ilgio ruože tarp miesto centro ir vandenyno. Šiaurinėje šio ruožo dalyje įrengta pakyla popiežiui, o pietinėje – sraigtasparnio nusileidimo aikštelė. Visoje teritorijoje įrengta 18 didžiulių ekranų. Didysis vakaro maldos budėjimas ir uždarymo Mišios vyks už miesto Guaratiba vietoje įrengtame lauke, šia proga pavadinta Campus Fidei. Tai atvira erdvė, kurios plotas kaip 150 futbolo stadionų. Laukas sudalintas į sektorius. Čia irgi sumontuoti didžiuliai ekranai, kad toliau nuo popiežiaus pakylos būsiantis jaunimas galėtų sekti įvykius.

Ypatingam antplūdžiui pasiruošęs ir Rio de Žaneiro tarptautinis oro uostas, kuris Pasaulio jaunimo dienomis galės kasdien aptarnauti iki 100 tūkst. keleivių. Kaip pristatydamas šiuos pasirengimus sakė Brazilijos civilinės aviacijos tarnybos atstovas, pasiruošta precedento dar neturėjusiam rekordiniam keleivių srautui.

Pirmieji PJD dalyviai jau keliauja į Rio de Žaneirą. Vieni pasilieka mieste ir laukia atidarymo, kiti prisijungia prie Brazilijos vyskupijose vykstančių įvairių įžanginių renginių, kurie visi kartu vadinami Misijų savaite. Oficialus PJD atidarymas įvyks antradienį, liepos 23 d. Popiežius Pranciškus į Rio de Žaneirą atvyks pirmadienį, liepos 22 d. Pirmasis jo susitikimas su PJD dalyviais numatytas ketvirtadienio vakarą Copacabana krantinėje. 

Vatikano radijas

Religija , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra