Rinkimams artėjant

Autorius: Data: 2012-03-20 , 16:18 Spausdinti

Likus tik keliems mėnesiams iki rinkimų į Seimą grįžta pasiūlymai dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų taikymo. Politikų tvirtinimu, jie yra nusiteikę kai kurias jų patvirtinti. Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas siūlo pritarti visiems Seimo narių pateiktiems pasiūlymams taikyti lengvatinius PVM tarifus.

Arūno Valinsko vadovaujamas Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas siūlo parlamentarams nustatyti, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas būtų taikomas neperiodiniams leidiniams, viešbučių ir specialaus apgyvendinimo paslaugoms, taip pat visiems maisto produktams, išskyrus alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius, visų rūšių meno, kultūros ir sporto renginiams. Vaikų literatūrai siūloma taikyti nulinį PVM tarifą, knygoms – 5 proc. tarifą.

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas pritarė dar pernai prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktam pasiūlymui nustatyti lengvatinį PVM tarifą visai periodinei spaudai – jai siūloma taikyti 6 proc. mokestį. Šiuo metu visiems šiems produktams taikomas bazinis 21 proc. PVM tarifas. Mokesčio lengvata galioja tik vaistams, šildymui ir knygoms.

Įstatymo projekte, kurį komitetas teikia Seimo plenariniam posėdžiui, yra numatyta, jog lengvatiniai PVM tarifai įsigalioja nuo spalio 1 d. Tai reiškia, kad likus vos porai savaičių iki eilinių naujojo Seimo rinkimų bent dalis produktų ir paslaugų, kuriems siūloma pradėti taikyti lengvatą, gali atpigti.

www.punskas.pl

Seimas , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra