Rinkimai 2011. Didžiųjų miestų balsavimo rezultatai −Tėvynės sąjungos pozicijos susilpnėjo

Autorius: Data: 2011-02-28 , 16:30 Spausdinti

Ankstaus pirmadienio, 2011 m. vasario 28-osios,  ryto duomenimis, Vilniuje savivaldos rinkimuose pirmauja eksmero Artūro Zuoko koalicija, antroje vietoje – europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio koalicija, kuri pirmauja Vilniaus rajone.

A. Zuoko ir Vilniaus koalicija gauna 12 mandatų iš 51 ir lenkia Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koaliciją „Valdemaro Tomaševskio blokas“. Ši koalicija gauna 11 mandatų. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gauna 10 mandatų, Darbo partija – 8 mandatus, Socialdemokratų partija  ir „Tvarka ir teisingumas“ – po 5 mandatus. Kitos partijos ar nepartiniai kandidatai į tarybą nepateks.

Praėjusių savivaldos rinkimų rezultatai buvo kitokie. Daugumą – 14 mandatų – tuomet laimėjo partija „Tvarka ir teisingumas“, Tėvynės sąjunga gavo 10, liberalcentristai – 9, socialdemokratai ir Lenkų rinkimų akcija – po 6 mandatus, Liberalų sąjūdis – 4, Lietuvos rusų sąjunga – 2 mandatus.

Labiausiai tikėtina, kad Vilniaus meru taps Artūras Zuokas. Taip pat rinkimai Vilniuje tapo skaudžiu smūgiu tiek Liberalų sąjūdžiui, tiek liberalcentristams, kurie šįsyk liko už borto. Nepavyko ir Kazimieros Prunskienės, Artūro Paulausko ar Krikščionių partijos bandymas „užimti“ Vilnių.

Kaune ir Panevėžyje laimi konservatoriai

Kauno ir Panevėžio miestuose savivaldos rinkimuose pirmauja šiuos miestus valdantys Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Kauno mieste, suskaičiavus 102 apylinkių iš 105 duomenis, pirmauja konservatoriai su 21,76 proc. balsų, jie gauna 12 mandatų iš 41. Kaune antri, kaip ir per praėjusius rinkimus, – socialdemokratai su 11,54 proc. balsų ir 6 mandatais, trečioje pozicijoje – koalicija „Vieningas Kaunas“ su 8,89 proc. balsų ir 5 mandatais.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“, „Jaunoji Lietuva“ ir Darbo partija čia surinko atitinkamai po 6,5 proc., 6,44 proc. ir 6,01 proc. balsų ir gauna po 4 mandatus, o Liberalų ir centro sąjunga ir Liberalų sąjūdis atitinkamai su 4,82 proc. ir 4,63 proc. balsų gauna po 3 mandatus.

Per praėjusius rinkimus konservatoriai Kaune iškovojo 14 mandatų, socialdemokratai tuomet gavo panašiai – 7, partija „Tvarka ir teisingumas“ ir Liberalų ir centro sąjunga – po 4, Darbo partija ir Lietuvos krikščionys demokratai – po 3, partija „Jaunoji Lietuva“ – 2 balsus.

Taigi, nors Tėvynės sąjunga skelbia pergalę Kaune, tačiau, lyginant su praėjusiais rinkimais, ji turės dviem atstovais mažiau ir šansai patekti į valdančiąją koaliciją migloti, jei opozicinės partijos sutars tarpusavyje.

Panevėžyje suskaičiavus visų apylinkių balsus pirmauja konservatoriai su 22,89 proc. balsų, jie gauna 9 mandatus iš 31. Socialdemokratai čia surinko 16,59 proc. balsų ir gauna 7 mandatus, partija „Tvarka ir teisingumas“ su 8,61 proc. balsų – 4, o Darbo partija su 7,8 proc. balsų, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga su 7,47 proc. ir Liberalų sąjūdis su 6,13 proc. balsų – po 3 mandatus.

Po 1 mandatą iškovojo Kęstutis Lukoševičius (3,16 proc. balsų) ir Tadas Labutis (3,08 proc. balsų).

Per praėjusius rinkimus Panevėžyje Tėvynės sąjunga laimėjo 8, socialdemokratai ir „tvarkiečiai“ – po 5, Lietuvos krikščionys demokratai – 4, Naujoji sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Liberalų sąjūdis ir Valstiečių liaudininkų sąjunga – po 2, Darbo partija – 1 mandatą.

Čia taip pat valdantieji  TS/LKD gerokai pablogina savo situaciją, nes turės trimis mandatais mažiau. Intriga išlieka, ką parems du kandidatai, patekę ė savivaldą savarankiškai.

Klaipėdoje pirmi – liberalai, Šiauliuose ir Alytuje – socdemai

Klaipėdoje savivaldos rinkimuose daugiausiai balsų gavo Liberalų sąjūdis, o Šiauliuose ir Alytuje – Socialdemokratų partija, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiami duomenys.

Uostamiestyje suskaičiavus 53 apylinkių iš 54 balsus pirmauja liberalai su 17,76 proc. balsų, jie laimi 7 mandatus iš 31. Po 5 mandatus tenka konservatoriams, surinkusiems 13,9 proc. balsų ir Liberalų ir centro sąjungai, gavusiai 13,14 proc. balsų. Po 3 mandatus gauna socialdemokratai su 9,25 proc., Rusų aljansas su 8,48 proc., partija „Tvarka ir teisingumas“ su 6,99 proc. bei Darbo partija su 6,96 proc. balsų. 2 mandatus iškovojo Rusų sąjunga, surinkusi 4,36 proc. balsų.

Per praėjusius rinkimus daugumą mandatų (7) Klaipėdoje laimėjo kita liberali partija – Liberalų ir centro sąjunga, Tėvynės sąjunga ir liberalų sąjūdis gavo po 5, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 4, socialdemokratai ir Rusų aljansas – po 3, Darbo partija ir Lietuvos rusų sąjunga – po 2 mandatus.

Čia labiausiai tikėtina liberalų, liberalcentristų ir Tėvynės sąjungos koalicija.

Šiaulių mieste suskaičiavus visus balsus, rinkimus čia laimėjo socialdemokratai, surinkę 23,34 proc. balsų ir sustiprinę savo pozicijas – jie čia gavo 10 mandatų iš 31.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ su 9,33 proc. balsų ir Tėvynės sąjunga su 8,48 proc. balsų gavo po 4, po 3 mandatus laimėjo Naujoji sąjunga su 6,59 proc. balsų, Darbo partija su 6,49 proc. bei Liberalų ir centro sąjunga su 5,1 proc. balsų, 2 mandatus gavo 4,31 proc. balsų surinkęs Liberalų sąjūdis.

Po 1 mandatą laimėjo Artūras Visockas (7,35 proc. balsų) ir Stasys Tumėnas (6,39 proc. balsų).

Per ankstesnius rinkimus socialdemokratai Šiauliuose gavo mažiau – 6 mandatus, tiek pat tuomet iškovojo partija „Tvarka ir teisingumas“, po 5 mandatus gavo liberalcentristai, Tėvynės sąjunga ir Naujoji sąjunga, o Darbo partija ir Valstiečių liaudininkų sąjunga laimėjo po 2 mandatus.

Panašu, jog šiauliečiai tikrai turės merą socialdemokratą.

Socialdemokratai, surinkę 22,95 proc. balsų ir gavę 7 mandatus iš 27, rinkimus laimėjo ir Alytuje, kur suskaičiuoti visų apylinkių duomenys.

Tėvynės sąjunga su 13,43 proc. balsų, partija „Tvarka ir teisingumas“ su 12,01 proc. balsų bei Naujoji sąjunga su 11,32 proc. balsų Alytaus taryboje gavo po 4 mandatus, Darbo partija su 10,65 proc. balsų ir Liberalų ir centro sąjunga su 8,35 proc. balsų – po 3 mandatus, o Liberalų sąjūdis, surinkęs 5,45 proc. balsų, laimėjo 2 mandatus.

Alytuje per praėjusius rinkimus socialdemokratai taip pat gavo 7 mandatus, Tėvynės sąjunga tuomet laimėjo daugiau – 6, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 4, Naujoji sąjunga bei Liberalų ir centro sąjunga – po 3, Darbo partija – 2 mandatus.

www.bernardinai.lt

„Lietuvos žinių“ nuotr.

Nuotraukoje: Rinkimų rezultatai

Rinkimai į savivaldybes , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra