Rimvydo Racėno knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ pristatymas

Autorius: Data: 2014-02-03 , 08:31 Spausdinti

Maloniai kviečiame į Rimvydo Racėno knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ pristatymą, kuris vyks š. m.  vasario 6 d., ketvirtadienį, 16 val. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F).

Pristatyme dalyvaus knygos autorius, bus rodomos dokumentinio filmo „Išgelbėti ateitį“ ištraukos, dalijamasi prisiminimais, koncertuos Genocido aukų muziejaus darbuotojos. 

Knygos autorius R. Racėnas – buvęs tremtinys, ekspedicijų į tremties vietas ir paminklų statymo organizatorius, penkių knygų ir daugiau nei penkiasdešimties publikacijų tremties tema autorius. Naujausioje jo knygoje remiantis autentiškais atsiminimais ir archyvine medžiaga pateikiamos tremtinių bėglių ir našlaičių pargabenimo į Lietuvą istorijos. Pirmojoje knygos dalyje pasakojama apie nelegalų tremtinių grįžimą į Lietuvą, o antrojoje supažindinama su legaliu tremtinių vaikų našlaičių pargabenimu į Tėvynę. Kadangi apie šias ekspedicijas ir už jas atsakingus asmenis visuomenė dar mažai žino, knygoje stengtasi kuo išsamiau papasakoti apie pasiaukojusius ekspedicijų vadovus, kurie, vedami artimo meilės, vyko į tolimas ir pavojų kupinas keliones, kad parvežtų į Tėvynę nuo jos atskirtus ir svetimoje žemėje vargstančius našlaičius.

Leidinys iliustruotas nuotraukomis ir autentiškų dokumentų faksimilėmis.

Vilma Juozevičiūtė, vyriausioji viešųjų ryšių specialistė

LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRAS

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra