Seime – Riešės gimnazijos organizuota tarptautinė paroda „Laiškai iš praeities – verpstės“

Autorius: Data: 2019-03-12 , 11:03 Spausdinti

Seime – Riešės gimnazijos organizuota tarptautinė paroda „Laiškai iš praeities – verpstės“

Riešės gimnazijos nuotraukos

Lina MILIUVIENĖ, Riešės gimnazijos direktorė, www.voruta.lt

2019 m. kovo 4 d., Lietuvos Respublikos Seime atidaryta Riešės gimnazijos organizuota tarptautinė paroda „Laiškai iš praeities – verpstės“. Parodą atvėrė Seimo narys Žygimantas Pavilionis.  

Verpstė yra tapusi lietuviškosios taikomosios dailės pavyzdžiu, o lietuvių tautinės juostos susieja tvirčiausiomis gijomis visas kartas. Pažinti jas ir branginti – mūsų pareiga.

Riešės gimnazijoje 2018 m. vasario mėn. buvo surengta tarptautinė paroda-konkursas „Laiškai iš praeities – verpstės“. Prieš surengiant parodą buvo galvojama, koks tautodailės simbolis galėtų reprezentuoti mūsų šalį, koks mokinių darbas leistų pirma jiems patiems prisiliesti prie lietuvių tautodailės, susipažinti su galbūt jau užmiršta mūsų protėvių buitimi ir leistų laisvai improvizuoti, taikyti įvairią techniką, pajusti kūrybinę laisvę. Tikslas – leisti sudalyvauti konkurse ne tik Lietuvoje gyvenantiems lietuviams, bet po pasaulį išsibarsčiusiems mūsų tautiečiams.

Tarptautinėje parodoje dalyvavo Belgijos, Lenkijos, Baltarusijos lietuviškų mokyklų mokiniai. Iš viso konkursui buvo pateikti 78 darbai. Išrinkta 20 darbų laureatų.

Džiugu, kad tai tęstinė paroda. Šiais metais surengta Tarptautinė paroda – konkursas „Laiškai iš praeities – tautinės juostos“. Juostos – vienos iš seniausių lietuvių liaudies audinių.

Parodoje naudojama  labai įvairi technika ir atskleistos mokinių kūrybinės galios. Išdailinta verpstė, tautinė juosta rodo ne tik mūsų protėvių sugebėjimus ir estetinius poreikius, bet ir atskleidžia jų dvasinį gyvenimą, pasaulėvaizdį, tikėjimą.

Paroda „Laiškai iš praeities – verpstės“ Seimo II rūmų Jungiamojoje galerijoje eksponuojama kovo 1–15 d. Parodos organizatorės Riešės gimnazijos pradinių klasių mokytojos: Laura Muliarčikienė, Agnė Narkevičienė, Ilona Mecelienė.

Parodos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra