Rezoliucija dėl Lietuvos vidaus rinkos gausesnio aprūpinimo lietuviškais žemės ūkio produktais

Autorius: Data: 2011-06-27, 08:58 Spausdinti

Lietuvos Sąjūdžio XIII-ojo suvažiavimo

R E Z O L I U C I J A

Dėl Lietuvos vidaus rinkos gausesnio aprūpinimo lietuviškais žemės ūkio produktais

Priešokupacinėje nepriklausomoje Lietuvoje per 20 savarankiško gyvavimo metų, gan primityviomis žemdirbystės sąlygomis, pilnai ir racionaliai šeimininkiškai naudojant žemę, buvo gaminama pakankamai daug žemės ūkio produktų maistui ir žaliavų pramonei. Dalis pagamintos produkcijos buvo eksportuojama. Tam net stigo rinkų.

Karas ir 50 metų okupacija Lietuvos kaime sunaikino įgyvendintą prieškarinę vienkiemių žemės reformą, kuri kitose Europos Sąjungos šalyse yra išlikusi iki dabar. Tačiau Lietuvos žemė išliko. Šiuo metu žemdirbystei vystyti didelę paramą teikia atlikta laukų melioracija, įsitvirtinusi žemės darbų mechanizacija, ES bei valstybės biudžeto skiriamos gausios lėšos. Tačiau dabar, jau daugiau kaip 20 metų turint atstatytą nepriklausomybę, net daugeliui žmonių emigravus, valstybės finansiškai remiamas Lietuvos žemės ūkis gyventojams nepagamina pakankamo kiekio ir jų sveikatai reikalingo asortimento žemės ūkio produktų. Dėl to nuolat neapskaičiuojamais kiekiais į šalį importuojama mėsa, daržovės, vaisiai, kartais ir grūdai. Kai kurių įvežamų produktų kiekis neretai viršija 60 proc. suvartojamo kiekio.

Šalyje esamos ekonominės krizės sąlygomis kai kurių žemės ūkio produktų kainos yra pernelyg aukštos – piliečiams neįperkamos, nors jų sveikatingumui šie produktai yra būtini.

Lietuvos Sąjūdžio XIII-ojo suvažiavimo dalyviai reikalauja, kad:

1. Lietuvos Vyriausybė siektų šalies vidaus rinką aprūpinti lietuviškais žemės ūkio produktais pakankamai ir nepasaulinėmis kainomis;

2. Teikiant Lietuvos ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms biudžeto lengvatas bei ES finansinę paramą, būtina skatinti ne vien brangia, modernia ir galinga technika aprūpinta pramoninę žemės ūkio gamybą eksportui, bet ir vidaus rinkai – gyventojų poreikiams tenkinti reikalingų plataus asortimento maisto produktų gamybą.

Ydinga, kad Lietuvos žmonės perka iš kitur atvežtus maisto produktus ir taip savo lėšomis remia kitų valstybių, bet ne savo valstybės žemės ūkio veiklą. Pirkdami pagamintus maisto produktus, gyventojai nemažai paremtų savo ūkininkus ir leistų taupyti valstybės biudžetą.

Reikmę Lietuvos vidaus rinką aprūpinti savais – šalyje pagamintais maisto produktais diktuoja ir nuolatiniai ES valstybėse bei kituose pasaulio kontinentuose pasikartojančios plataus masto stichinės (sausrų, uraganų, gaisrų, potvynių ir kt.) nelaimės, dėl kurių pasaulyje mažėja žemės ūkio produktų gamybos apimtys, žymiai didėja maisto produktų poreikis ir kainos.

Suvažiavimo pirmininkai: Laimas Dieninis, Audrius Skaistys

Vilnius, 2011 06 04

Lietuvos Sąjūdis , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra