Rezoliucija „Dėl teismų reformos“

Autorius: Data: 2011-08-08 , 14:17 Spausdinti

Lietuvos partizanų, Laisvės kovų dalyvių – politinių kalinių ir tremtinių

Sąskrydžio „Su Lietuva širdy“

Rezoliucija „Dėl teismų reformos“

2011–08–06

Ariogala

Ariogalos sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ dalyviai mano, kad visuomenei svarbi teisėtvarkos sistemos reforma vyksta per lėtai. Nepradėtas naujos redakcijos Teismų įstatymo projekto svarstymas Seime. Jame turėtų būti numatytas didesnis teismų atvirumas visuomenei ir visuomenės atstovų dalyvavimas kai kuriose teisminiuose procesuose.

Laisvės kovų dalyvių – buvusių politinių kalinių ir tremtinių organizacijos jau ne kartą rezoliucijomis ir pareiškimais kreipėsi į visas aukščiausias LR valdžios institucijas, bandydamos atkreipti jų dėmesį į nederamą teismų praktiką, kai vilkinamos ir šališkai arba atsainiai sprendžiamos sovietinio genocido bylos. Visos tos institucijos pripažįsta, jog teismo tarėjų institutas ne tik teigiamai paveiktų teismų darbo kokybę, bet ir leistų visuomenei labiau pasitikėti jų sprendimais. Nepaisant to, teismų praktika nekinta.

Sovietinių represijų vykdytojų ir jų pagalbininkų agentų – šnipų nebaudžiamumo praktika Lietuvos teisėsaugos institucijose egzistuoja, deja, nuo pat nepriklausomybės atstatymo. Mūsų nuomone, prokuratūros ir teismų šių bylų sprendimų argumentavimas nusikalstamos KGB duomenų pagrindu, reiškia KGB reabilitavimą ir jos legitimumo pripažinimą.

Dėl to sovietinių okupantų represijų aukos po kiekvieno neteisingo teismo sprendimo pasijunta nuviltos, pažemintos ir įskaudintos atmestinu Lietuvos teismų požiūriu į sovietinių represijų vykdytojų ir jų pagalbininkų agentų – šnipų padarytus genocidinius nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, žudant Lietuvos partizanus, jų rėmėjus ir neginkluoto pasipriešinimo dalyvius. Ypač nuvylė Vilniaus miesto prokuratūros sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Algirdo Paleckio įžūlių šmeižtų.

Suprantame, jog teismo tarėjų institucijos įvedimas reikš būtinybę naujai organizuoti teismų darbą bei pareikalaus papildomų valstybės lėšų. Teisingumas visada brangiai kainuoja, bet atsiperka. Reikės parengti lydinčių įstatymų pakeitimus, nuspręsti, kokias funkcijas kuriose bylose atliks tarėjai ir kokią įtaką jie turės teismų sprendimams. Tačiau dėl išvardintų priežasčių teismo tarėjų instituto įtvirtinimas negali būti neribotą laiką delsiamas. Juk diskutuojama jau dešimtmetį!

Tikimės, kad artimiausiu metu bus rastas visuomenės poreikius atitinkantis sprendimas, o jo įgyvendinimas nebus atidėliojamas.

Prašome Lietuvos Respublikos Prezidentę, Seimą ir Teisingumo ministrą, sparčiau svarstyti ir dar šioje Seimo rudens sesijoje priimti Teismų įstatymo pataisas, numatančias platesnį visuomenės atstovų dalyvavimą teismų procesuose – įteisinant teismų tarėjų instituciją.

Reikalaujame nagrinėjant genocidines bylas suteikti reikšmingą vaidmenį pasipriešinimo organizacijoms.

Laikome ne pilietiškais ir smerkiame visus Lietuvos teisėsaugos institucijų bandymus padėti sovietinio genocido vykdytojams ir jų pagalbininkams KGB šnipams – agentams

išvengti atsakomybės už padarytus nusikaltimus žmoniškumui ir dabartiniams jų „advokatams“, šmeižiantiems Laisvės kovų dalyvius ir teisinantiems represijų vykdytojus.

SeimasComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra