Rezoliucija „Dėl jaunimo parengimo Tėvynės gynybai ir gynybos pajėgumų sustiprinimo“

Autorius: Data: 2011-08-08 , 14:14 Spausdinti

Lietuvos partizanų, Laisvės kovų dalyvių – politinių kalinių ir tremtinių

Sąskrydžio „Su Lietuva širdy“

Rezoliucija „Dėl jaunimo parengimo Tėvynės gynybai ir gynybos pajėgumų sustiprinimo“

2011–08–06

Ariogala

Ariogalos sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ dalyviai reiškia susirūpinimą dėl per lėtai įsibėgėjančio jaunimo karinio parengimo, kuris vadinamas baziniais kariniais mokymais.

Džiaugiamės, jog Krašto apsaugos ministerija (KAM) pradeda jaunimą apmokymus, kaip naudoti ginklą ir elgtis kautynių lauke. Tačiau 600 ar 1000 jaunuolių apmokymas per metus yra per mažas. Nėra visuotino jaunimo karinio apmokymo privalomumo. Šis skaičius turėtų siekti 20 – 30 tūkst., nes kariuomenėje yra ženkli eilinių karių stoka.

Šiemet KAM iniciavo ir Seimas priėmė keletą kariuomenei svarbių įstatymų. Jų tarpe Mobilizacijos ir priimančios šalies paramos įstatymą bei Lietuvos karo prievolės įstatymą, įteisinantį 3 mėn. trukmės bazinius karinius mokymus. Ministrė R.Juknevičienė pasirašė Piliečių rengimo valstybės gynybai strategiją.

Pritardami kai kurių NATO partnerių nuomonei apie dabartinę skurdžią krašto apsaugos būklę, manome, jog į valstybės saugumą investuojama per mažai. Neskirdami kariuomenei lėšų dabar, atimame ateities saugumą iš savęs ir iš savo vaikų, nes saugumas per metus kitus nesukuriamas. Nors apklausų duomenimis apie 70 proc. gyventojų mano, kad visi piliečiai turėtų būti apmokyti ginti savo šalį, bet iki šiol, deja, nėra suformuota tautos savisaugos samprata. Šalies gynyba dar netapo kiekvieno piliečio interesu. Dar reikia daug šviečiamojo ugdymo darbo. Pradėti reikia nuo Lietuvos šaulių sąjungos ir Ateitininkų federacijos bei Lietuvos skautijos – jaunimo organizacijų veiklos stiprinimo, nes jos gali padėti tokį darbą atlikti.

Kuo greičiau reikia pasiekti, kad kariuomenė gebėtų pati apsiginti, kol, reikalui esant, sulauktume NATO pagalbos. Šiam tikslui reikia stiprinti reguliarią kariuomenę ir jos rezervo sistemą. Reikia daugiau modernios ginkluotės. Nesirengdami gynybai patys paskatinsime potencialius agresorius jiems patogiu laiku mus užpulti.

Mes, sąskrydžio dalyviai, raginame Vyriausybę ir Seimą:

– 2012 metų biudžete Krašto apsaugos sistemai skirti sumą, ne mažesnę kaip 1,5 proc. šalies BVP;

– laikyti pašauktinių jaunuolių karinį rengimą ir karo prievolę atlikusius atsarginius svarbiausiu rezervo pajėgų plėtros šaltiniu;

– stiprinti LŠS organizaciją, mokyklose plėsti Ateitininkų federacijos ir Lietuvos skautijos organizacijas bei remti jų veiklą.

Seimas



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra