Restauruotas Vytauto Didžiojo paveikslas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Po metus trukusio restauravimo į Veliuonos (Jurbarko r.) Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią grįš „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto“ paveikslas.
Prieš restauravimą paveikslas buvo labai blogos būklės: iš abiejų pusių padengtas storu dulkiu ir nešvarumų sluoksniu, atsipalaidavusi ir subangavusi jo drobė, tapybos sluoksnis suskilinėjęs smulkiomis krakeliūromis pakilusiais pakraščiais, labai suiręs lako sluoksnis, drobės sužalojimas negrabiai užklijuotas lopu ir uždažytas, daug smulkių dažų ir grunto sluoksnių ištrupėjimų.
Lėšas paveikslui restauruoti ( 50 000 litų ) skyrė Kultūros vertybių apsaugos departamentas.
Restauravimo metu buvo atlikti laboratoriniai paveikslo dažų ir grunto sluoksnių tyrimai, sutvirtintas tapybos sluoksnio ryšys su pagrindu, išvalyta ir antiseptikuota paveikslo nugarinė pusė, suklijuotas drobės sužalojimas, pats paveikslas užtemptas ant rekonstruoto porėmio, restauraciniu gruntu užpildyti grunto ir dažų sluoksnio ištrupėjimai, nuvalyti paviršiaus nešvarumai, suplonintas neskaidrus lako sluoksnis, akvareliniais dažais retušuoti tapybos ištrupėjimai.
Veliuonos bažnyčiai priklausantis reprezentacinis valdovo paveikslas yra kopija, nutapyta  1860 metais.Jos autorius nežinomas. Toks pat Vytauto Didžiojo paveikslas, Kauno arkikatedroje bazilikoje apibūdinamas kaip dailininko Jono Zenkevičiaus ( 1825-1888 ) laisva kopija pagal XVII a. pabaigos atvaizdą. Paveikslo originalo buvimo vieta neminima.
Paveikslą restauravo molbertinės tapybos specialistė Alma Valickienė.

 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra