Restauruotas Palėvenės bažnyčios altorius ir presbiterija

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Palėvenės Šv. Domininko bažnyčioje baigti centrinio altoriaus ir presbiterijos konservavimo restauravimo darbai.
 
Nuo 2005 metų vykdytiems darbams Kultūros paveldo departamentas skyrė 470 tūkst. Lt, Kupiškio rajono savivaldybė – 160 tūkst. Lt.
 
XVII a. pabaigoje statytos Palėvenės bažnyčios interjeras su devyniais XVIII a. vidurio altoriais, sakykla, klausykla ir lože yra vienas originaliausių Lietuvos, vadinamo liaudiško baroko pavyzdžių. Didįjį bažnyčios altorių puošia dinamiškos įvairaus mastelio šventųjų ir angelų skulptūros, banguojantys karnizai, dirbtinio marmuro kolonos.
 
Nuo altoriaus, kuris prieš restauraciją buvo avarinės būklės, bei kolonų buvo pašalinti vėlesnių perdažymų aliejinių dažų sluoksniai. Atidengtas autentiškas dirbtinis marmuras, nuvalyti visi lipdiniai ir skulptūros, atkurti autentiški auksuoti glorijos spinduliai, lipdinių paviršiai, kolonų kapiteliai ir bazės.
 
Buvo restauruotas altoriaus paveikslas „Šv. Jonas krikštytojas“. Vykdant centrinio altoriaus restauravimo darbus, taip pat buvo atidengta už altoriaus esanti vertinga sieninė tapyba ir dekoras. Sutvarkyti presbiterijos langai ir vitražai, restauruoti sienos ir skliautai, atkurta sieninė ornamentinė tapyba.
 
Palėvenės savininkas Mykolas Laurynas Odlianskis-Počobutas su žmona Marijona iš Siesickių giminės fundavo Domininkonų vienuolyną ir 1676 m. pradėjo statyti mūrinę bažnyčią. Pradžioje tai buvo nedidelė vienanavė bažnytėlė, ilgainiui iš abiejų pusių buvo primūrytos trys bažnyčios aukščio koplyčios, o XVIII a. viduryje už didžiojo altoriaus pristatytas vienuolių choras.
 
Bažnyčios interjere XVIII a. viduryje įrengti puošnūs rokoko formų altoriai, gausiai išpuošti skulptūromis, ornamentiniais lipdiniais bei polichromija.
 
Tarpukariu bažnyčia buvo remontuojama – perdažyta, o viduje įrengti vargonai. Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia apdegė ir buvo atstatyta.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Palėvenės Šv. Domininko bažnyčia

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com