Restauruota XIX a. muzikontė

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Liaudies buities muziejaus miestelyje Rumšiškėse restauruota Plungėje XIX amžiuje pastatyta muzikontinė. Muziejininkai sako, kad ją statę geri meistrai, statyba įdomi ir labai naujoviška.
 
Į Liaudies buities muziejų Rumšiškėse muzikontinė – dabar tai būtų dvaro muzikantų repeticijų namas – atvežta prieš daugiau kaip du dešimtmečius, tačiau trūkstant lėšų ji rekonstruota tik dabar.
 
Muziejininkai spėja, kad muzikontinė Plungėje pastatyta XIX a. pab., dar viena buvusi ir pačiame Plungės dvare.
 
„Kai radom šitą pastatą, jis buvo gana prastos būklės ir priekinis fasadas buvo užpiltas žemėmis. Kadangi kelias paaukštėjo ir šaligatvis dengė maždaug trečdalį priekinio fasado, aišku, tai labai atsiliepė pastato konstrukcijoms ir medienos būklei“, – komentavo architektas Ruslanas Aranauskas.
 
Nors į Rumšiškes pastatas perkeltas be detalaus projekto, muziejininkai sako atkūrę jo tikrąjį vaizdą, pavyko išsaugoti ir nemažai detalių – spynas, duris, įdomią stogo kontrukciją. Pastatas ne kaimiškas, sako muziejininkai – tokia statyba būdinga miesteliams ar dvarams.
 
„Jeigu čia ir būtų ne muzikontinė, mes jį vis vien būtumėm vežę į muziejų, nes čia yra labai senovinė ir gana pažangi statyba. Konstrukcijos rodo, kad čia gerų meistrų daryta: čia yra karkasas užpildytas medžio rastais, nulukštenę apvadus matytume labai vaizdžiai“, – pasakojo Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorės pavaduotojas Eligijus Juvencijus Morkūnas.
 
Restauratoriai pagal išlikusias nuotraukas ir detales atkūrė ir ornamentus ant sienų bei palubėse.
 
Šiam, kaip ir dar keliems namams bei bažnyčiai atstatyti, iš Lietuvos tūkstantmečio paminėjimo programos skirta apie 13 mln. litų.
 
Dabar muziejininkai ėmėsi atkurti iš Kėdainių rajono perkeltą Aristavėlės dvarą.
 
www.lrt.lt
 
LTV naujienų tarnyba

Muziejaus nuotr.

 
Nuotraukoje: Muziejaus miestelyje atidarytas naujas pastatas – tipiškas Plungės miestelėnų namas

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra