Restauruos XVIII a. statytą Skaudvilės bažnyčią

Autorius: Data: 2015-02-26 , 10:55 Spausdinti

Margarita PŪDŽIUVIENĖ | margarita@kurjeris.lt

Šiemet turėtų būti restauruota Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčia. XVIII a. pabaigoje statyta bažnyčia buvo atnaujinta tarpukariu, tuomet rąstinis pastatas buvo apkaltas lentomis.

Šiuo metu rengiami viešųjų pirkimų dokumentai, kuriais bus išaiškinti restauraciją galintys atlikti rangovai. Kadangi Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčia įtraukta į Valstybės saugomų paveldo objektų sąrašą, darbus privalės prižiūrėti paveldosaugininkai.

Pasak Edmundo Mažrimo, Tauragės kultūros paveldo tarnybos vadovo, šiemet sukaks 255-eri metai nuo bažnyčios pastatymo ir paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Prieš atsirandant bažnyčiai, Skaudvilės kapinaitėse stovėjo tik koplyčia, XVIII a. pabaigoje bažnyčia buvo pastatyta iš rąstų, dengta šiaudais. Tarpukariu ji buvo apkalta lentomis, o vėliau nudažyta.

Restauracija, kuri, kaip sako Ieva Stasytytė, savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji pakaitinė specialistė, turėtų būti pradėta ir baigta šiemet, atnaujintas bus bažnyčios fasadas ir visi dekoratyviniai elementai nuo Dievo apvaizdos akies iki medinio kryžiaus. Taip pat nauju bus pakeistas bažnyčios stogas, įrengtas naujas priestato stogelis, atnaujinti bažnyčios laiptai, langai, atlikti kiti projekte numatyti darbai.

Restauravimas ir su juo susiję darbai bus finansuojami pagal Lietuvos Respublikos ir 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo paramos programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“, rajono savivaldybė prisidės tik 10-čia procentų.

Katalikų Bažnyčia , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra