Restauruojama Užutrakio dvaro rūmų Gobelenų salė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiuo metu tvarkoma Užutrakio dvaro rūmų Gobelenų salė. Restauratoriai darbus planuoja baigti 2011–aisiais.
 
Sutvarkyti Gobolenų salę Kultūros paveldo departamentas šiais metais skyrė 414 tūkst. litų.
 
Pagal menotyrininkės Birutės Rūtos Vitkauskienės atliktus tyrimus, Gobelenų salė taip pavadinta todėl, kad ant jos sienų buvo eksponuojami Obiusono fabriko Prancūzijoje išausti gobelenai.
 
Ši salė, esanti prie pokylių salės, be tinkančių muziejams gobelenų, buvo papuošta dideliu pastelinėmis spalvomis tapytu šeimininkės portretu. Salė turi tris stačiakampius langus, trejas duris, jos galinėje sienoje yra židinys su veidrodžiu, kuris išliko tik prieškarinėje nuotraukoje.
 
Salės koloritas – balta derinama su labai švelniai žalsva spalva.
 
Gobelenų salę juosia girliandų ornamentas, skulptūriniame dekore vyrauja Faunidės, mitinės būtybės, vaizduojančios ryšį su gamta ir vaisingumu, tema.
 
Šiuo metu Gobelenų salė restauruojama: žadama išsaugoti visus išlikusius autentiškus dekoro elementus, atstatyti netektis (tinką ir gipso lipdybą), taip pat bus restauruoti dekoro spalviniai sprendiniai.
 
Darbus planuojama pabaigti 2011 metais.
 
Užutrakio dvaro sodybos ansamblis buvo sukurtas 1896–1901 m. grafo Juozapo Tiškevičiaus bei jo žmonos kunigaikštytės Jadvygos Svetopolk-Četvertinskos iniciatyva.
 
Istoristinių, neoklasicizmo ir neorenesanso bruožų turinčių rūmų autorius – lenkų architektas Juozapas Husas, o landšaftinio parką sename pušų, eglių ir ąžuolų miške kūrė prancūzų peizažistas ir botanikas Eduardas Andre.
 
Užutrakio rūmų pirmajame aukšte įrengtos penkios salės, holas, laiptinė, antrame – biliardinė, biblioteka ir gyvenamosios patalpos.
 
Rūmų pirmojo aukšto interjeras prabangus, dekoruotas ankstyvuoju prancūzų klasicizmo – Liudviko XVI stiliumi, kuriuo ypatingai žavėjosi grafas Juozapas Tiškevičiaus.
 
EPA nuotr.
 
www.lrt.lt

Nuotraukoje: Tvarkoma Užutrakio dvaro rūmų Gobelenų salė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra