Restauratoriai Palangos bažnyčią dengia „auksiniu“ stogu

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia puošiasi nauju stogu.
 
Auksu tviskančią vario skardą 2010 m. gegužės 19 d. pradėjo kloti kurorto simbolį restauruojantys bendrovės „Pamario restauratorius“ specialistai bei subrangovai – bendrovė „Darstogva“. Šios įmonės stogdengiai vario lakštus montavo ant daugelio šalies reprezentacinių pastatų, tad jiems patikėtas ir vieno gražiausių pajūrio istorinių statinių stogo atnaujinimas.
 
Pasak „Pamario restauratoriaus“ direktoriaus Aldo Kliuko, šiemet bus perklota didžioji Palangos bažnyčios stogo dalis. Darbai organizuoti taip, kad net permainingi pajūrio orai nekeltų grėsmės statinio vidaus erdvėms. Vietoj nuardytų senosios stogo dangos lakštų tuoj pat klojama nauja. Gegužę stogas jau bus sumontuotas, o birželį planuojama užbaigti ir jo apdailos darbus.
 
Ant bažnyčios stogo ryškiai sutviskęs varis traukia palangiškių ir kurorto svečių dėmesį. Bendrovės „Pamario restauratorius“ vadovo A. Kliuko teigimu, tai tik laikinas efektas. „Kitąmet vario stogas jau bus rusvas, o dar po kelių metų – pažaliuos ir niekuo nesiskirs nuo daugelio senųjų statinių vario stogų. Vario danga – ilgaamžė ir pastatą patikimai saugos ne vieną dešimtmetį“,- sako restauravimo bendrovės vadovas.
 
1907-aisiais, daugiau nei prieš 100 metų, statytos Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios restauravimo darbai pradėti prieš porą metų. Rangovas – bendrovė „Pamario restauratorius“ – pastatą atnaujina etapais. Pirmiausia, buvo sutvarkytas kritinės būklės bažnyčios bokštas, praėjusiais metais – didžioji dalis fasadų, atnaujintos mūro siūlės, šiemet – baigiamas fasadų tvarkymas, perklojami stogai. Kultūros paveldo departamentas, Palangos miesto savivaldybė ir parapijos bendruomenė bažnyčiai atnaujinti yra numatę skirti 2,2 mln. litų, iki 2010-ųjų atlikta darbų už 0,9 mln. litų.
 
„Pamario restauratoriaus“ nuotr.
 
www.klaipeda.lt
 
Nuotraukoje: Palangos bažnyčia dengiama „auksiniu“ stogu

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra