Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus pasisakymas per Lietuvos radiją 2003 m. sausio 27 dieną.

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Jaučiu pareigą pasisakyti apie šį savaitgalį įvykusį politinį renginį. Mane nustebino tai, kad vienam iš lietuvių tautos genocido organizatorių – Antanui Sniečkui buvo surengtas oficialus minėjimas. Pabrėžiu: oficialus minėjimas. Buvau sukrėstas, kai tarp minėjimo rengėjų ir dalyvių pamačiau valdančiosios partijos –  Socialdemokratų – atstovus.
Ir būsiu labai kategoriškas. Juk būtent Antanas Sniečkus, NKVD skyriaus – Lietuvos saugumo departamento direktorius, 1940 metais pasirašė Lietuvos partijų, tarp jų – ir socialdemokratų, vadovų likvidavimo planą. Būtent Antanas Sniečkus, kaip Maskvos statytinis,  vadovavo Lietuvos valstybės ir visuomenės griovimui, vadovavo represijoms prieš lietuvių tautą, organizavo pirmuosius Lietuvos žmonių trėmimus. Tūkstančiai Lietuvos žmonių žuvo ištremti į Sibirą arba įkalinti Antano Sniečkaus nurodymu.
Tokia yra tiesa. Ir jeigu mes esame save gerbianti tauta, jeigu esame civilizuota valstybė, mes negalime šitos tiesos užmiršti, negalime jos iškreipti.
Mes negalime toleruoti mėginimų perrašyti Lietuvos istoriją, pateisinti jos okupaciją ir tautos genocido vykdytojus. Mes negalime leisti ištrinti ribos tarp nusikaltėlių ir jų aukų. Tai labai svarbu mūsų tautos ir valstybės ateičiai.
Labai norėčiau, kad visi Lietuvos žmonės šitai atsimintų.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra