Renovuotas Vladislovo Sirokomlės muziejus

Autorius: Data: 2011-10-03 , 10:32 Spausdinti

Renovuotas Vladislovo Sirokomlės muziejus

Gediminas PAVIRŽIS, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys

2011 m. rugsėjo 30-ąją Vilniaus rajono savivaldybė atvėrė naują puslapį Lietuvos literatūros ir kultūros lobyne. Netoli Rukainių miestelio, Bareikiškėse nuo 1973 metų veikiantis Vladislovo Sirokomlės (tikrieji vardai ir pavardė – Liudvikas Vladislovas Francišekas Kondratovičius) muziejus renovuotas.

Aplinka pasikeitė neatpažįstamai. Viskas atkurta taip, kad čia apsilankius norisi ne tik susipažinti su poeto asmenybe, jo kūryba, tačiau kartu pasigrožėti nuostabiu Rytų Lietuvos kraštovaizdžiu, įkvėpti gaivaus laukų aromato, kas neabejotinai veikė poeto kūrybą.

Meilę savo kraštui V. Sirokomlė aprašė daugelyje savo kūrinių. Gimęs 1823 m. Baltarusijoje, kūręs Lietuvoje, rašęs lenkų kalba V. Sirokomlė brangus šių tautų žmonėms, kultūrai. Jo kūrybinis palikimas didelis. V. Sirokomlė rašė satyras, komedijas, istorinius, pažintinius straipsnius, knygas, vertė renesanso poetų kūrinius iš lotynų kalbos. Labai įsimintina tai, kad jis parengė kelionių užrašus apie Lietuvos gamtą, kultūros paminklus ir žmones. Tai jis aprašė kūriniuose „Nemunas nuo versmių iki žiočių“, „Išvykos iš Vilniaus po Lietuvą“, kurie laikomi vertingais XIX amžiaus istoriniais šaltiniais.

V. Sirokomlė nebuvo geros sveikatos, jaunas, vos 39 metų, mirė. Tačiau jo kūryba rodo kaip jis mylėjo savo kraštą, kad to meto sunkiomis sąlygomis parašyti tiek daug apie jį gražaus ir įdomaus.

Ne veltui jis yra pagerbtas. V. Sirokomlės vardu pavadintos gatvės, mokykla, pritvirtintos atminimo lentos, yra paminklas, kiekviename Lietuvos literatūriniame muziejuje rasime kampelį skirtą šiam kūrėjui.

Muziejaus (kartu tai ir informacinis turizmo centras) renovavimo užbaigimo proga apsilankė daug svečių. Gražiai kalbėjo Seimo narys Leonardas Talmontas, rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Rašytojų sąjungos, Turizmo tarnybų atstovai, kūrėjo giminės tęsėja. Iškilmės paįvairintos dainomis, eilėraščiais, buvo pagerbti statybininkai.

Neabejoju, kad ši vieta taps dideliu traukos centru ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių gyventojams.

Gedimino Bartuškos nuotr.

Nuotraukose: Renovuotas Vl. Sirokomlės muziejus

Voruta. – 2011, spal. 8, nr. 19 (733), p. 13.

Muziejai , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra