Renkami lietuviškų eurų pusių geriausi modeliai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos banko Pinigų gamybos ir projektavimo komisija antradienį išklausė konsultantų nuomones dėl 14 autorių ar bendraautorių pateiktų apyvartinių euro centų ir eurų monetų nacionalinės pusės (averso) gipsinių modelių, taip pat tarėsi dėl vertinimo principų.
Tikėtina, jog darbai bus išrinkti kitame komisijos posėdyje, kuris gali įvykti po savaitės, Eltai sakė Lietuvos banko valdybos narys, Pinigų gamybos ir projektavimo komisijos pirmininkas Audrius Misevičius.
Liepos pradžioje Lietuvos banko paskelbto konkurso sąlygose buvo nurodyta, kad būsimose lietuviškų eurų monetose turi būti pavaizduotas modifikuotas valstybės herbas Vytis. Eurų lietuviškų pusių gipso modelius centriniam bankui reikėjo pateikti iki spalio 5 dienos.
Lietuvos banko vadovai yra ne kartą nurodę, jog euras vietoje lito gali būti įvestas 2006 metų pabaigoje arba 2007 metų pradžioje.
Lietuvos banko atstovų teigimu, Vilniuje veikianti Lietuvos monetų kalykla turėtų pajėgti iki euro įvedimo mūsų šalyje pagaminti reikiamą kiekį eurų monetų ir euro centų su nacionaline puse. Tokiam užsakymui atlikti reikės apie pusantrų metų.
Popieriniai eurai Lietuvoje nebus gaminami. Popieriniai litai taip pat buvo spausdinami užsienyje.
2002 metų sausio 1 dieną dvylikoje Europos ekonominės ir pinigų sąjungos (EPS) šalių į apyvartą buvo išleisti eurų banknotai ir aštuonios monetos. Kitose Europos Sąjungos šalyse – Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje ir Danijoje – kol kas liko apyvartoje tos pačios šių šalių nacionalinės valiutos.
Pasiūlymuose pateikti trijų tipų skirtingi gipsiniai modeliai: pirmasis modelis – 1, 2, 5 euro centams; antrasis modelis – 10, 20, 50 euro centams; trečiasis modelis – 1, 2 eurų monetoms. Taip pat modeliuose yra konkurso sąlygose nustatyti privalomi elementai: modifikuotas valstybės herbo simbolis Vytis, užrašai "LIETUVA" ir "2007", 12 žvaigždučių, išdėstytų aplink centrą (Vytį), atsižvelgus į Europos pinigų sąjungos valstybių sukurtas monetas, valstybės įmonės "Lietuvos monetų kalykla" ženklas.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra