Renginys „Vilniaus okupacija“ ir „Rytų kresai“: dviejų kultūrinių kategorijų reikšmė regiono visuomenėms“

Autorius: Data: 2011-12-13 , 10:30 Spausdinti

2011 m. gruodžio 15 d. Vilniaus universiteto Senato posėdžių salėje 17 val. vyks jau penktasis pašnekesys iš ciklo, skirto atminties kultūrų dialogui ULB erdvėse, kuriame dalyvaus istorikai ir intelektualai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos. Šio susitikimo tema „Vilniaus okupacija“ ir „Rytų kresai“: dviejų kultūrinių kategorijų reikšmė regiono visuomenėms“.

Šį pašnekesį, kaip ir visą renginių ciklą organizuoja Lietuvos istorijos institutas kartu su Vilniaus bei Varšuvos universitetų Istorijos fakultetais, Lenkijos istorijos muziejumi, Lenkų ir Goethe institutais Vilniuje. Projekto globėjai: Lietuvos ir Lenkijos kultūros ministrai.

Pastarasis renginys yra ir sudėtinė projekto „Atminties kultūrų formavimo strategijos Lietuvos urbanistinėse erdvėse“, finansuojamo Lietuvos Mokslo Tarybos, sudėtinė dalis.

Daugelis visuomenių komunikacijoje tarp bendruomenės narių ir tarp valstybių naudoja į istorinius įvykius apeliuojančias sąvokas, kurių pagalba siekiama ne tiek prisiminti praeityje vykusius įvykius, kiek tokių kultūrinių sąvokų pagalba paaiškinti dabarties procesus. Tokių kultūrinių terminų kategorijai be abejonės priklauso ir „Vilniaus okupacijos“ bei „Rytų kresų“ toposai. Diskusijos metu ir bus aiškinamasis šių dviejų kultūrinių kategorijų genezė, jų sklaida Lietuvos ir Lenkijos visuomenėje, bus keliamas klausimas, kokiu tikslu ir kaip šios sąvokos vartojamos šiandien.

„Vilniaus okupacijos“ bei „Rytų kresų“ tematika tik iš pirmo žvilgsnio priklauso Lietuvai ir Lenkijai. Iš tikro šios temos vienaip ar kitaip paliečia ir kitus dviejų šalių kaimynus. Dėl to diskusijoje bus gilinamasi, kaip suvokiamos šios temos Baltarusijoje, t. y. kaip šioje šalyje suvokiama „Vilniaus okupacijos“ ir „Rytų kresų“ problematika.

Renginio dalyviai: prof. Lešekas Zastovtas (Leszek Zasztowt) Lenkijos Mokslų Akademijos Mokslo ir technikos instituto direktorius ir Varšuvos universiteto profesorius, daugelį metų tyrinėjęs švietimo sistemą taip vadinamuose Rytų kresuose. Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas dr. Dangiras Mačiulis žinomas Lietuvos kultūros tyrėjas pristatys „Vilniaus okupacijos“ termino gimimą ir jos sklaidą XX-XXI amžiaus Lietuvoje, o prof. Aleksandras Smalenčiukas (Aleksandr Smaliančuk) Baltarusijos istorijos ir kultūros tyrinėtojas baltarusių Europos humanitarinio universiteto Vilniuje aptars šių sąvokų reikšmę Baltarusijos visuomenei.

Požiūriai iš skirtingų šalių ir kultūrų žada karštą diskusiją. Dar kartą visus mielai kviečiame ketvirtadienį, gruodžio 15 d. 17 val. ateiti į Vilniaus universiteto Senato posėdžių salę.

Įėjimas laisvas

Kultūra , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra