Renginiai Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Autorius: Data: 2012-03-13 , 09:16 Spausdinti

2012 m. kovo 12-31 d. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos parodų salėje (Trakų g. 10, II a., Vilnius) veikia Agnės Juškaitės tapybos paroda „Iš priemiesčių“.

Dailininkės A. Juškaitės (1972) tapyti Vilniaus priemiesčių vaizdai – Kalvarijų turgus, Šnipiškių lūšnos, Naujamiesčio laiptinių langai – veda į pakraštį, nuošalę.

Miesto pakraštys – labai svarbi kiekvieno didmiesčio dalis, apleistybe ir nutriušimu oponuojanti centro gyvastingumui, švarai, spindesiui, nuolat menanti visa ko nyksmą. Nuošalės, užribio temą išplėtojo fotografai. Ypač garsūs Paryžių fiksavę Eugene Atget, Robert Doisneau, Brassai, Izis Bidermanas. Fotografijos įtaka juntama ir A. Juškaitės darbų kompozicijose, pastebima fiksuojant laiką, kurio poveikis labiausiai juntamas nuošalėje: tylus irimas, dūlėjimas, puvimas. Nuošalė – taip pat ir žmogaus vidinis būvis, jo lemtis. Tai vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis figūrinių paveikslų, kurie taip pat eksponuojami šioje parodoje, personažus.

*****

Kovo 2-31 d. Abonemento skyriuje, III a. veikia Antano Razmaus tapybos paroda „Vilniaus etiudai“

*****

Kovo 12 – balandžio 10 d. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Laiptų galerijoje – Brolių Grimų metams skirta plakatų paroda „Pasakų pasaulis“

Pasakos – kiekvienas vaikystėje prieš užmiegant klausėmės skaitomų pasakų. Kodėl pasakos ir dabar yra tokios populiarios ir visų mėgstamos? Suprantama, kad tai yra sukurtos išgalvotos istorijos, kurios žadina fantaziją bei skatina svajoti. Tačiau pasakos gali daug daugiau: jos formuoja moralines ir žmogiškąsias vertybes ir yra lengvai pritaikomos bei perkeliamos į įvairias situacijas.

Šiais metais minime brolių Grimų pasakų rinkinio „Vaikų ir namų pasakos“ 200-ųjų metų jubiliejų. Tai ir yra pagrindinė plakatų parodos „Pasakų pasaulis“ atsiradimo priežastis. Šioje parodoje kalbama apie pasakas, bet ne apie konkretų jų turinį, o apie motyvus bei figūras, kuriuos galima atrasti beveik kiekvienoje pasakoje. Kokia gi būtų pasaka, jei jos pabaigoje drąsuolis didvyris neišgelbėtų gražuolės princesės, prieš tai neįvykdęs jam patikėtų sunkių užduočių. Ir dar: ar pasaka būtų pasaka, jei vietoj laimingos pabaigos triumfuotų blogis?

Plakatų paroda padės suprasti pasakų svarbą šiandieniniame gyvenime. Jos pagalba ieškosime klasikinių pasakų motyvų ir šiuolaikinių didvyrių tikrovėje, kino filmuose bei realiame gyvenime.

Parodos rengėjas: Goethes Institutas Lietuvoje

*****

Kovo 15 d. 17.30 val. Alex Cecchetti. Baimėj ir nuostaboj. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos skaitykloje (Trakų g. 10)

„Baimėj ir nuostaboj“ yra Alex Cecchetti parodos Vilniaus Šiuolaikinio meno centre dalis.Tai performansai-filmavimai, kuriuose kartu su šokėjais ir daininkais bus pasakojamos istorijos apie pasaulį iki žmogaus, kalbos ir kūno, kai egzistavo tik baimė ir nuostaba kaip pamatinės besirandančios jėgos.

A. Cecchetti gyvena ir dirba Paryžiuje, nors yra gimęs Italijoje. Menininkas kuria pasitelkdamas skulptūros, video, performanso ir tapybos priemones, išranda savitus kūrybos metodus manipuliuodamas objektais, idėjomis bei kalba. Jo kūryboje svarbūs procesas ir atsitiktinumai: į performansus įtraukiama publika bei jos reakcijos, dialogai su kitais menininkais. Dalis jo kūrinių – Trečiadienio salonas (The Wednesday Salon/Salon du Mercredi) ir Žaidėjai (I Giocatori/The Players) – tai performansai-susitikimai, organizuojami jau keletą metų.

Naujausiųjų autoriaus projektų sąraše – paroda su prancūzų menininku Marku Geffriaud Jeu de Paume centre Paryžiuje bei šios parodos proga išleista jo parašyta knyga Police Returns to the Magic Shop, taip pat – performansas Strėlių pokalbis (The Conversation of the Arrows) Paryžiaus Pompidou centre 2011 m. rudenį. Vilniaus auditorijai A. Cecchetti jau truputį pažįstamas iš 2011 m. lapkritį vykusios Three Uses of the Knife renginių serijos, kurioje jis atliko tris savo performansus bendru pavadinimu Naktį blogų žodžių nematyti (At Night Bad Words Cannot Be Seen).

Parodą remia: Prancūzų institutas Vilniuje

Paroda įgyvendinta Europos Sąjungos programos Kultūra 2007-2013 finansuojamo projekto Survival Kit rėmuose

Projekto kuratorės: Virginija Januškevičiūtė, Monika Lipšic, Inesa Pavlovskaitė

Maloniai kviečiame

Rūta Skorupskaitė, Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos, renginių organizatorė, tel. 8 671 25328, Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, .ltwww.amb

Nuotraukose:

1. Tuščias namas. Drobė, aliejus. 2012 ( Agnė Juškaitė)

2. Performansas (Alex Cecchetti)

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra