Renginiai A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Autorius: Data: 2012-11-26 , 10:09 Spausdinti

2012 m. lapkričio 28 d. (trečiadienį) 17.30 val. Skaitytojų klubas kviečia aptarti A. Šlepiko knygą „Mano vardas – Marytė“. Išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012 m. Austrų literatūros skaitykloje, II a.

Dalyvaus knygos autorius Alvydas Šlepikas.

Romanas nušviečia vieną iš baltųjų istorijos dėmių – „vilko vaikų“ situaciją. Po Antrojo pasaulinio karo Rytprūsių vokietės siuntė vaikus anapus Nemuno, kur buvo duonos, ir vokietukai ėjo į Lietuvą, dirbo pas ūkininkus, elgetavo, o sunkiai uždirbtą maistą nešė savo badaujančioms šeimoms.

Vokiečių mergaitės Renatės, gavusios lietuvišką vardą Marytė, ir jos šeimos istorija atskleidžia daugelio pabėgėlių tragišką likimą, pirmuosius pokario metus Rytprūsiuose ir Lietuvoje. Romano autorius rėmėsi tikrais faktais, „vilko vaikų“ ir jų artimųjų pasakojimais.

Karus kažkas pradeda, kažkas tampa nugalėtojais, tačiau našlės ir vaikai pralaimi visada. Antrasis pasaulinis karas pasibaigė, jie – tarp pralaimėjusių, nes žuvusieji buvo jų tėvai, o našlės – jų motinos. Pasaulis plytėjo piktas ir pavargęs. O jie – tik vaikai. Tačiau – vilko vaikai. Ši knyga – apie meilę ir užuojautą. Ir apie atmintį.“ – Alvydas Šlepikas

Lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) 17 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Bendrojoje skaitykloje pristatoma Gintarės Adomaitytės naujoji knygą „Už sidabro kalnų“.

Dalyvauja autorė Gintarė Adomaitytė, literatūrologas Kęstutis Urba, redaktorė Vida Bėkštienė, aktorė Dalia Jankauskaitė, Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija „N-7“, vadovė aktorė Janina Matekonytė-Antanėlienė… bei svečiai ir draugai…

Už sidabro kalnų“ – tai pasakojimai apie rašytojus. Savitu stiliumi G. Adomaitytė pasakoja apie savo mėgstamas knygas, jų autorius, pateikia ne tik bibliografijos detalių, bet ir originalų požiūrį į gerai žinomus ar pamirštus tekstus.

Apie autorę

Gintarė Adomaitytė (gimė 1957 m. sausio 30 d. Kaune) – prozininkė, eseistė. Vilniaus universitete baigė žurnalistikos studijas, dirbo įvairiose redakcijose. Nuo 1999-ųjų laisva rašytoja. Kuria prozą vaikams ir suaugusiems, dokumentinių bei vaidybinių filmų scenarijus, radijo pjeses. Savo tekstus skelbia kultūros savaitraščiuose „Šiaurės Atėnai“, „Gimtasis žodis“ ir kt.

Lietuvos rašytojų sąjungos bei IBBY Lietuvos skyriaus narė. 2003 m. G. Adomaitytė išleido knygą apie palaimintąjį Jurgį Matulaitį „Kelio dulkės, baltos rožės“, už kurią jai įteikta Vaižganto premija. 2005 m. pasirodė pirmasis šios kūrėjos romanas „Gėlių gatvė“.

Triskart apdovanota IBBY premija už geriausią knygą jauniausiems skaitytojams – 2001 m. už knygą paaugliams Laumžirgių namai, 2003 m. už knygą vaikams Vėjų miesto pasakos ir 2007 m. už knygą apie rašytojus Gražuolės vaikai. 2003 m. rašytojai įteikta Vytauto Tamulaičio premija už pasakų rankraščius, 2005 m. autorė apdovanota Vaižganto premija už knygą apie palaimintąjį Jurgį Matulaitį, o 2008 m. – Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą. Pasakų knyga „Karuselė“ pateko į geriausių 2007 metų knygų vaikams penketuką.

G. Adomaitytė gyvena Vilniuje ir Ignalinoje.

Maloniai kviečiame

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Trakų g. 10, Vilnius, tel.: (8 5) 261 6727, el. p.: rsv@amb.lt

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra