Rengiama paskutiniosios šiemet jaunųjų šaulių ir vaikų vasaros stovyklos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 17 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje ir rugpjūčio 18 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione Panevėžyje rengiami paskutiniųjų šiemet Šaulių sąjungos organizuojamų jaunųjų šaulių ir vaikų stovyklų atidarymai.
 
Panevėžyje prasidėsiančios sukarintos jaunųjų šaulių stovyklos dalyvius rugpjūčio 18 d. planuoja aplankyti krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.
 
Šią vasarą Šaulių sąjungos organizuojamose mobiliosiose stovyklose iš viso atostogavo apie pustrečio tūkstančio vaikų: surengta 20 stovyklų vaikams visose Lietuvos apskrityse ir 4 respublikinės stovyklos jauniesiems šauliams.
 
Šiųmetinėse jaunųjų šaulių stovyklose vyko dveji sukarinti kursai: šaulių-gelbėtojų kursuose, kuriuos Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje padėjo organizuoti Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos instruktoriai, merginos šaulės buvo mokomos pirmosios medicininės pagalbos pagrindų; jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursuose Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke „šauliukai“ praktikoje tobulino išmoktas karines taktikos žinias ─ 77 kursus baigę jaunuoliai įgijo jaunojo šaulio vado-instruktoriaus kvalifikaciją.
 
Šaulių sąjunga jaunųjų šaulių ir vaikų stovyklas visoje Lietuvoje organizuoja nuo 2000 metų. Rengiamos apskričių, respublikinės ir tarptautinės įvairių krypčių mobiliosios stovyklos: sporto, pažintinės ir specializuotosios sukarintos stovyklos, kuriose mokoma pagal jaunųjų šaulių rengimo programą. Iš viso nuo 2000 metų šiose vasaros stovyklose atostogavo daugiau nei 48 tūkstančius 12-18 metų vaikų ir jaunimo.
 
Šiais metais esant sudėtingam stovyklų finansavimui, 2009 m. Kašto apsaugos ministerija Šaulių sąjungos rengiamoms jaunųjų šaulių ir vaikų vasaros stovykloms papildomai skyrė 50 tūkst. Lt, kurie buvo sutaupyti atsisakius pratęsti dviejų limuzinų klasės automobilių, skirtų krašto apsaugos ministrei ir kariuomenės vadui, nuomos sutarčių su privačia bendrove.
 
„Šie pinigai yra labai svarbūs mūsų veiklai, nes su šia parama šiemet galėjome papildomai organizuoti nemokamą poilsį daugiau nei trims šimtams vaikų. Vaikams ir jų tėvams tai yra gera žinia, kad net sunkmečiu jaunimo ugdymui turi būti skiriama pakankamai dėmesio, jei norime išauginti pilietišką jaunąją kartą. Taip pat dėkojame Lietuvos kariuomenei ir kariams už įvairiapusę paramą organizuojant vasaros stovykla ir mokant vaikus“, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas.
 
Šaulių sąjunga, bendradarbiaudama su Jungtinės Karalystės (JK) kariuomenės Hempšyro ir Vaito salos kadetų pajėgomis, taip pat vykdo tarpusavio mainų programą, pagal kurią jau penkerius metus pakaitomis Lietuvoje ir JK organizuojamos tarptautines jaunųjų šaulių ir kadetų stovyklos. Šią vasarą karinėje bazėje Wrethame dalyvavo 10 Lietuvos jaunųjų šaulių ir 2 Šaulių sąjungos instruktoriai. Tarptautinės stovyklos finansuojamos iš Šaulių sąjungos biudžeto.
 
Lietuvos Šaulių sąjunga – tai savanoriška pilietinės savigynos ir pilietinio ugdymo visuomeninė organizacija, kuri vienija beveik 10 000 narių, iš kurių daugiau nei 6 000 yra mokyklinio amžiaus jaunieji šauliai.
 
Nuotraukos iš Lietuvos Šaulių sąjungos archyvo
 
Krašto apsaugos ministerija/Viešųjų ryšių departamentas
 
Nuotraukose:
 
1. Šaulės bėga
2. Merginos šaulės buvo mokomos medicininės pagalbos pagrindų
3. „Šauliukai“ praktiškai tobulino išmoktas karines žinias

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra