Rengdamiesi misijai Afganistane PAG-12 pamainos kariai dalyvauja lauko taktinėse pratybose

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 23–26 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajam pėstininkų batalione (Jonavos r., Rukla) vyko misijai Afganistane besirengiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) padalinių lauko taktinėse pratybos „Vilkų pasiruošimas“.
 
Šių pratybų tikslas – tobulinti padalinių valdymo procedūras, treniruoti misijoje dalyvausiančių karių įgūdžius, kolektyvinių užduočių vykdymą.
 
PAG stovykla įkurta Algirdo bataliono teritorijoje. Veiklos koordinavimui ir informacijos paskirstymui yra įsteigtas taktinis operacijų centras, veikiantis visą parą. Pratybose dalyvaujantiems padaliniams ir kariams buvo sudarytos sąlygos kasdienines operacijas vykdyti aplinkoje, panašioje į tą, kurioje mūsų kariai veikia Afganistane. Pasirengimo misijai pratybų situacijos buvo planuojamos atsižvelgiant į ankstesnę Lietuvos karių tarptautinių misijų patirtį.
 
 „Pratybų metu buvo sukuriamos sudėtingos situacijos, kurių metu kariai turi ne tik saugiai nuvykti į tariamą „vietinių gyventojų“ kaimą, bet ir užtikrinti taikių gyventojų saugumą. Imituojamų susitikimų metu „kaimų seniūnai“ ir „vietinės valdžios atstovai“ elgiasi nenuspėjamai, tuo tarpu mūsų kariai privalo išlikti ramūs ir pasiekti jiems iškeltus tikslus. Pratybų metu yra treniruojami PAG stovyklos apsaugos ir joje esančių karių veiksmai tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo metu, prie stovyklos vartų kilus riaušėms. Imituojamos pačios įvairiausios situacijos, kad nuvykus į misijos rajoną nereikėtų galvoti, o sprendimai būtų priimami laiku ir teisingi. Tai darome tam, kad užtikrintume ne tik savo karių saugumą, bet ir nesukeltume grėsmės vietos gyventojams. Būtent saugumas ir vietos žmonių gyvenimo sąlygų gerinimas yra prioritetinės mūsų užduotys tarptautinėje misijoje Afganistane“, – pasakojo pratybų vadovas majoras Rolandas Putnikas.
 
Pratybos vyko ne tik Gaižiūnų poligone Rukloje, bet ir karinėse teritorijose  Panevėžyje, Alytuje ir Kazlų Rūdoje.
Tai priešpaskutinės tokio pobūdžio PAG-12 karių pasirengimo misijai Afganistane pratybos, kurių metu kariai galėjo išbandyti naują ekipuotę bei pasitikrinti savo įgūdžius atlikdami užduotis su kuriomis jiems gali tekti susidurti misijos Afganistane metu.
PAG-12 personalo pasirengimas dalyvauti tarptautinėje misijoje bus įvertintas rugsėjo mėnesį vyksiančių baigiamųjų pratybų metu.
 
PAG-12 suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Į pusės metų misiją Afganistano Goro provincijoje ši Lietuvos karių pamaina planuojama išvyks lapkričio mėnesį.
 
Į misiją Afganistane Algirdo bataliono kariai vyksta antrą kartą. Šio dalinio kovinė vėliava Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane plevėsavo 2006 m.
 
Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
 
Įgyvendinant NATO dalyvavimo Afganistane strategiją, kuri numato laipsniškai perduoti atsakomybę už valstybės saugumo užtikrinimą Afganistano valdžiai, didelis tarptautinės bendruomenės dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms rengti ir mokyti. Dėl šios priežasties šių metų pabaigoje Gore planuojama įkurti tarptautinę Policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę (angl. Police Operational Mentoring and Liaison Team, POMLT).
 
Centrinėje Afganistano dalyje įsikūrusi Goro provincija dėl savo geografinės padėties ir menkai išvystytos infrastruktūros yra palyginti saugi, tačiau čia taip pat kartais pastebimas sukilėlių judėjimas.
 
Šiuo metu Afganistane tarnauja PAG vienuoliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG–11), kurios daugumą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą.
 
Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.
 
Kapitonas Ainaras Jonaitis, PAG–12 visuomenės informavimo karininkas, mob. 8 699 36 793
 
Vyr. srž. Nerijaus Vito ir mjr. Rolando Putniko nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukose: Padalinių lauko taktinių pratybų „Vilkų pasiruošimas“ metu

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra