Reglamentuojamas Lietuvos vardo vartojimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2004 m. gegužės 12. Vyriausybė patvirtino Leidimo vartoti Lietuvos vardą juridinio asmens, juridinio asmens filialo ar jo atstovybės pavadinime suteikimo taisykles ir nustatė rinkliavą už tokio leidimo suteikimą.
Leidimus vartoti Lietuvos vardą juridinių asmenų, jų filialų ar atstovybių pavadinimuose suteiks teisingumo ministras, atsižvelgdamas į komisijos, sudarytos iš dviejų Teisingumo ministerijos ir po vieną Ūkio ministerijos, Kultūros ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Konkurencijos tarybos, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovų, pasiūlymą.
Taisyklėse nurodyta, kad Lietuvos vardas – tai oficialusis ar trumpasis Lietuvos valstybės pavadinimas – „Lietuvos Respublika“ ar „Lietuva“. Leidimas vartoti Lietuvos vardą juridinio asmens, juridinio asmens filialo ar jo atstovybės pavadinime bus išduodamas neterminuotam laikui.
Leidimas bus suteikiamas, jeigu pareiškėjas arba steigiamas juridinis asmuo, juridinio asmens filialas ar jo atstovybė, kurių pavadinime norima vartoti Lietuvos vardą, atitiks bent vieną iš taisyklėse nurodytų kriterijų, t.y., atstovauja ar atstovaus Lietuvos valstybės interesams kitose valstybėse ar tarptautinėse organizacijose arba dalyvauja (dalyvaus) šių tarptautinių organizacijų veikloje kaip oficialus Lietuvos atstovas; vykdo ar vykdys veiklą arba gamina (gamins) strategiškai svarbią Lietuvos valstybei ar jos ekonomikai produkciją; plėtoja (plėtos) Lietuvai būdingas ūkio šakas arba atstovauja Lietuvos kultūrai, mokslui ar gamybos tradicijoms; yra žinomo užsienio juridinio asmens įsteigtas arba steigiamas filialas ar atstovybė, taip pat dukterinė įmonė Lietuvoje, kurių pavadinimuose vartojamas arba bus vartojamas to užsienio juridinio asmens pavadinimas, arba yra įsteigęs arba numato steigti filialus daugiau kaip pusėje Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų, o taip pat jeigu pageidaujamas juridinio asmens, juridinio asmens filialo ar jo atstovybės pavadinimas atitiks Civilinio kodekso 2.39 straipsnio 3 dalies ir 2.40 straipsnio reikalavimus.
Taisyklės taip pat nustato atvejus, kai atskiras leidimas vartoti Lietuvos vardą yra nereikalingas. Pavyzdžiui, tokio leidimo gauti neprivalės biudžetinės įstaigos ir viešieji juridiniai asmenys, veikiantys pagal įstatymus arba valstybės ar savivaldybių institucijos priimtą teisės aktą dėl viešojo juridinio asmens įsteigimo.
Už leidimo vartoti Lietuvos vardą juridinio asmens, juridinio asmens filialo ar jo atstovybės pavadinime suteikimą bus mokama valstybės rinkliava – 20 litų. Iki šiol tokios rinkliavos nebuvo renkamos.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra