Reginos Pečiulytės tapybos paroda „Mėlyna ir kiti pasakojimai“

Autorius: Data: 2013-03-29 , 11:12 Spausdinti

Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje 2013 m. balandžio 2-19 d. veiks Reginos Pečiulytės tapybos paroda „Mėlyna ir kiti pasakojimai“.

Parodos atidarymas balandžio 2 d., antradienį, 18 val.

Apie autorę: Regina Pečiulytė gimė 1974 m.

Išsilavinimas: 1994-1999 m. Dailės istorijos ir teorijos studijos VDA (bakalauro laipsnis). 1999-2001 m. Filosofijos studijos VPU (magistro laipsnis). 2006-2010 m. Rusų filologijos studijos VPU (bakalauro laipsnis).

Personalinės parodos: 2012 m. Tapybos paroda Užupio kavinėje.

Grupinės parodos: 1997 m. SMD paroda VDA. 1997 m. Grupės dailininkių paroda Alternatyvaus meno centro galerijoje. 1998 m. Grupės dailininkių tapybos paroda VU.

********

Tapyba mane visada žavėjo kaip neverbalinio pasakojimo galimybė. Pavienės keistų žmogystų figūros, įkurdintos dažniausiai abstrakčiame fone, išoriškai statiškos, lydimos ženklų/simbolių (pvz. juodas gaidys, varlės akis, jonvabalis ir kt.), pasakoja kasdienes ir kartu amžinas istorijas (vyras ir moteris, vaikystė ir svajonė, vaikas ir mirtis, aš ir kitas aš). Sąmoningai renkuosi daugybę kartų eksploatuotas temas, kurios dažnai atmetamos kaip banalios, „nugyventos“, taip dar kartą bandydama „pažvelgti joms į akis“, įspėti jų mįslę. Figūriniuose paveiksluose renkuosi santūrų koloritą, kartais artėjantį prie monochromiškumo, pagrindinį dėmesį sutelkdama į vaizduojamą objektą ir jo perteikiamą žinią.

Abstrakcijose būtent spalva tampa svarbiausiu komponentu, perteikiančiu emociją, nuotaiką, jausmą.

Regina Pečiulytė

Maloniai kviečiame

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra