Reformos reikalingos Gruzijai ir jos žmonėms

Autorius: Data: 2013-11-07 , 11:39 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. lapkričio 7 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Gruzijos parlamento pirmininku Davidu Usupašviliu. Susitikime aptartas pasirengimas lapkričio pabaigoje vyksiančiam ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui Vilniuje,  Gruzijos vykdomos reformos ir neseniai vykę šios šalies prezidento rinkimai.

„Vykdomos svarbios reformos visų pirma reikalingos pačiai Gruzijai ir jos žmonėms. Jos paskatins tolesnį šios šalies vystymąsi ir modernėjimą, atvers didesnes galimybes santykiuose su Europos Sąjunga“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad reformų įgyvendinimas taip pat svarbus siekiant Gruzijos vizų liberalizavimo, kuris palengvins Gruzijos žmonėms keliones į ES šalis.

Pasak Prezidentės, pasirengimas ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui Vilniuje vyksta sklandžiai, Lietuva šiam renginiui ruošiasi atsakingai. Jo metu tikimasi su Gruzija parafuoti Asociacijos sutartį, į kurią įeina ir laisvosios prekybos susitarimas. 

Šalies vadovės teigimu, Gruzijai judant pasirinktu europiniu keliu, būtina užtikrinti, kad šioje šalyje būtų išvengta selektyvaus teisingumo ir susidorojimo su politiniais oponentais, teisminiai procesai būtų skaidrūs, pagrįsti nešališkumu ir teisės viršenybe. Taip pat turi būti gerinama mažumų situacija, priimti antidiskriminaciniai ir duomenų apsaugos teisės aktai, kovojama su korupcija.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra