Raudondvario pilį ir Dubingių piliavietę tvarkys už ES lėšas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Du reikšmingi kultūros paveldo objektai – Raudondvario dvaro pilis ir Dubingių piliavietė bus tvarkomi už Europos Sąjungos lėšas.
 
Šiems projektams įgyvendinti iki 2012 metų numatoma skirti per 8 mln. litų.
 
Sutartis dėl ES finansavimo skyrimo šiems Lietuvos kultūros paveldo objektams sutvarkyti pasirašė Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), Asvejos regioninio parko direkcija ir Kauno rajono savivaldybės administracija.
 
Sutartis dėl projekto „Raudondvario dvaro pilies kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“ įgyvendinimo numato vieno ryškiausių Lietuvos renesanso ir romantizmo architektūros paminklo – Raudondvario dvaro pilies restauravimą bei pritaikymą viešojo turizmo reikmėms.
 
Po rekonstrukcijos Raudondvario dvaro pilies patalpas ketinama pritaikyti ekspozicinei, reprezentacinei ir konferencijų veiklai, teikti jose maitinimo, apgyvendinimo ir kitas paslaugas. Taip būtų sukurta tokia turizmo infrastruktūra, kuri paskatintų žmones čia lankytis ne tik sezono laikotarpiu, bet ir visus metus.
 
Dubingių piliavietė – ryškiausia Asvejos regioninio parko teritorijoje esanti kultūrinė kraštovaizdžio vertybė. Ji yra labai reikšminga Lietuvos istorijai, glaudžiai susijusi su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais ir kovomis su kryžiuočiais.
 
Nuo 2003 m. vykdant Dubingių piliavietės archeologinius kasinėjimus buvo atkasti bažnyčios pamatai ir rasti Radvilų šeimos palaikai, atrasti ir atidengti Radvilų rūmų pastato fragmentai.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Raudondvario dvaras
2. Dubingių piliavietė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra