Rašytojo Romain Gary kūryba ir gyvenimas pristatyta Stokholme

Autorius: Data: 2015-04-29 , 16:19 Spausdinti

Vilniuje gimusio ir užaugusio iškilaus rašytojo Roman Gary (1914-1980), kurio 100-osios gimimo metinės neseniai minėtos, asmeninis ir kūrybinis gyvenimas bei santykis su Vilniumi pristatyti Stokholmo akademinei ir plačiajai visuomenei. Balandžio 27 d. Prancūzų licėjuje surengta lektoriaus Karolio Klimkos paskaita „Gyvenimo Holivudas. Roman Gary savikūros menas“.

Iliustruotoje paskaitoje kritikas ir vertėjas K. Klimka atskleidė Vilniaus reikšmę daugiakalbio rašytojo, karo didvyrio, kino kūrėjo ir prancūzų diplomato gyvenime ir kūryboje. Rašytojo autobiografinė kūryba, ypač romanas „Aušros pažadas“, kuriame vaizduojamas Vilnius, padeda suprasti įtemptą ir kūrybišką R. Gary santykį su savo tapatybe ir praeitimi, jo nuolatinio persikūnijimo projektą.

Roman Gary (tikrasis rašytojo vardas – Roman Kacev) gimė 1914 m. gegužės 8 d. Vilniuje. 1923 m. persikėlė į Varšuvą, o vėliau į Prancūziją kur pasirodė pirmieji rašytojo kūriniai. Nuo 1962 m. gyvenimą paskyrė literatūrinei veiklai, du kartus buvo apdovanotas prestižine Gonkūrų premija. Mirė 1980 m. Iškilaus rašytojo palikimas – per 30 literatūros kūrinių.Šiuolaikinės literatūros kontekste R. Gary kūryba įgauna naują vertę, jo kūryba sulaukė naujo susidomėjimo.

Vakaro dalyviams koncertavo pučiamųjų kvintetas iš Stokholmo.

Organizatoriai: Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos karalystėje, Ecole Française Stokholme, Švedijos prancūzų kalbos mokytojų asociacija, Lietuvos kultūros institutas.

Saulė Mažeikaitė

LR kultūros atašė Švedijoje ir Suomijai

Kultūra , , ,Komentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com