Rašytojams kultūros ministras linkėjo būti pilietiškais kūrėjais, dvasinių vertybių saugotojais

Autorius: Data: 2015-04-10 , 13:49 Spausdinti

Lietuvos rašytojų sąjungos rinkiminiame suvažiavime Vilniuje balandžio 10 dieną dalyvavęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pasveikino rašytojus ir rašytojas juos vienijančios organizacijos 70 veiklos metų proga.

„Žodžio meistrus vienijanti Lietuvos rašytojų sąjungos istorija iš esmės atspindi Lietuvos dramatišką istoriją. Per 70 veiklos metų ji suvienijo įvairių kartų ir pažiūrų rašytojus. Tikiu, kad šis susitikimas nuties kelią tolimesnei Lietuvos literatūros raidai bei sklaidai ne tik tarp mūsų šalies skaitytojų, bet ir vertimų į įvairias kalbas pavidalu išsisklaidys po visą pasaulį – ragins Lietuvos kultūrą, mąstymo būdą, idėjas, kūrybinę energiją pažinti vis daugiau skirtingų žmonių, kels intelektualines diskusijas, skatins naujas idėjas ir refleksijas“, – sakė kultūros ministras.

Pasak ministro, XX amžiaus kūrėjų karta po truputį traukiasi, o XXI amžiaus rašytojų karta dar turi sukurti savo istoriją, ne mažiau garbingą ir aktualią visiems Lietuvos piliečiams.

„Noriu paprašyti ir padrąsinti jus būti aktyvesnius.  Nors visuose forumuose, politiniuose suėjimuose kartoju, kad valstybė prasideda nuo kultūros, tačiau tai dar labai sunkiai suvokiama biurokratijos sluoksniuose, o kultūra šiandien, deja, nėra valstybės prioritetas ir vertybiniai dalykai dažnai yra antrame plane. Ir nei ministras, nei ministerija – niekas šito požiūrio nepakeis, jeigu nekeisime kartu, o nematau didesnės jėgos, kaip žmonės, valdantys žodį, valdantys mintį. Jie gali keisti tą neigiamą inerciją valstybėje, kai materialinė kultūra dažnai užgožia dvasinę kultūrą“, – kalbėjo rašytojų suvažiavimo dalyviams Š. Birutis, linkėjęs jaunėjančiam rašytojų būriui būti pilietiškais kūrėjais, aktyviais humanitarinių vertybių saugotojais.

         

Kultūros ministras atsakė į suvažiavimo dalyvių klausimus apie kultūros lauko finansavimą, kviesdamas atvirai diskutuoti apie aktualias problemas, išsakyti rūpimus dalykus.

Lietuvos rašytojų sąjungai priklauso beveik 380 narių. Suvažiavimo dalyviai išklausys Rašytojų sąjungos pirmininko Antano A. Jonyno ataskaitos ir rinks LRS pirmininką ketverių metų kadencijai, tradiciškai apdovanos suvažiavimo laureatą už kūrybinius nuopelnus lietuvių literatūrai.

lrkm.lt inform.

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra