Raimundas Balza: „Pasistengėme, kad Lietuvai svarbiausią dokumentą pamatytų kiekvienas mūsų šalies gyventojas, apsilankęs artimiausiame muziejuje“

Autorius: Data: 2018-02-22 , 07:23 Spausdinti

Raimundas Balza: „Pasistengėme, kad Lietuvai svarbiausią dokumentą pamatytų kiekvienas mūsų šalies gyventojas, apsilankęs artimiausiame muziejuje“

www.voruta.lt

Lietuvos muziejų asociacija, artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui, pakvietė muziejus dalyvauti ypatingoje iniciatyvoje – eksponuoti šalies muziejuose 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos Nutarimo dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo faksimilę, kad Lietuvai perduotą dokumentą kiekvienas norintis galėtų pamatyti arčiau savo namų, ne tik vilniečiai ar sostinės svečiai. Prie akcijos žaibišku greičiu prisijungė visų Lietuvos regionų muziejai, džiaugdamiesi dar vienu modernios Lietuvos šimtmečio šventės muziejuose akcentu. Krašto muziejus – tinkamiausia vieta supažindinti visuomenę su šiuo istoriniu dokumentu, čia jį pamatyti gali visi norintys.

Asociacijos prašymu dokumento faksimiles pagamino Lietuvos nacionalinis muziejus. Jau vasario mėn. pradžioje buvo neatlygintinai respublikiniams ir krašto muziejams perduota per 50 oficialių šimtmečio dokumento kopijų.

„Pasistengėme, kad Lietuvai svarbiausią dokumentą pamatytų kiekvienas mūsų šalies gyventojas, apsilankęs artimiausiame muziejuje. Žmonės turi jausti, kad muziejus yra bendruomenės centras, kad čia galima susirinkti ir švęsti svarbiausias šalies ir asmenines šventes.“, – sėkmingą iniciatyvą komentuoja Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza.

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos Nutarimo dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, įteikto Vokietijos vyriausybei, originalas eksponuojamas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Signatarų namuose,  sostinės senamiestyje, kambaryje, kur jį prieš 100 metų pasirašė dvidešimt dr. Jono Basanavičiaus pirmininkaujamos Lietuvos Tarybos narių. Dokumento originalas priklauso Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniam archyvui.

Vasario 16-oji , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra