„Rail Baltica“ EK laikomas vienu iš svarbiausių prioritetų

Autorius: Data: 2012-12-03 , 15:55 Spausdinti

Vilnius, 2012 m. gruodžio 3 d., pirmadienis

AB „Lietuvos geležinkelių“ vykdomas prioritetinis Europos projektas „Rail Baltica“ TEN-T iniciatyva š. m. lapkričio 27-29 d. Briuselyje (Belgija) organizuotose TEN-T projektų dienose įvardytas kaip vienas iš svarbiausių projektų, kurio darbų eigą atidžiai stebi ir vertina Europos Komisija.

TEN-T projektų dienose pranešimus skaitė Europos komisijos transporto sektoriaus viceprezidentas Siim Kallas, Kroatijos, jūrų transporto ir infrastruktūros ministras Siniša Hajdaš Dončić, Europos parlamento nariai ir kiti kviestiniai svečiai. Tuo pat metu vykusioje tarptautinėje TEN-T parodoje Briuselyje „Rail Baltica“ stendą aplankė Europos komisijos transporto sektoriaus viceprezidentas Siim Kallas.

Sulaukėme didelio aukščiausio rango pareigūnų dėmesio ir daug klausimų ne tik parodos stende, tačiau ir pranešimų sesijos metu. Pristatėme jau nuveiktus svarbius fundamentalius darbus, kurie leis sklandžiau įgyvendinti ateities planus. „Rail Baltica“ reikšmę ir svarbą visam regionui supranta visi aukščiausio lygio Europos vadovai“, – sakė „Rail Baltica“ projekto direkcijos vadovas Antanas Zenonas Kaminskas.

Parodos metu „Rail Baltica“ stendą aplankė apie tūkstantis svečių iš visos Europos. Susitikimų metų buvo aptariamos tarptautinės bendradarbiavimo galimybės, verslo atstovai domėjosi krovinių gabenimo planais, logistikos parkų steigimo ir naudojimosi galimybėmis.

Rail Baltica“ – vienas iš prioritetinių Europos geležinkelių projektų, sujungsiantis Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną ir Varšuvą. Remiantis 2009 m. liepos 3 d. pasirašyta sutartimi su Transporto investicijų direkcija,  „Lietuvos geležinkeliai“ yra „Rail Baltica“ projekto vykdytojas. Projektas finansuojamas Europos sąjungos TEN-T programos, Sanglaudos fondo ir Lietuvos valstybės lėšomis.

Daugiau informacijos: Domas Jurevičius, „Rail Baltica“ projekto direkcija, tel.: +370 5 269 2058, mob.: +370 610 33297, el. paštas: d.jurevicius@litrail.lt

Organizagorių nuotr.

Nuotraukoje: „Rail Baltica“

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra