Ragina pažinti dvarus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Lietuvos dvarai, kaip ir kiti paveldo objektai, yra pagyvenę, ir jiems reikia priežiūros. Aišku, ne tik lėšos, bet ir žmonių supratimas daug duoda“, – sako Algimantas Degutis.
 
Lietuvoje kultūros paveldo objektų suskaičiuojama daugiau nei 17 tūkst. Iš jų yra 585 dvarai, kurie įrašyti į Kultūros paveldo registrą.
 
„Iki to skaičiaus „585“ per maždaug 15–20 metų 236 dvarai sunyko. Ir jie nyksta toliau. Pagrindinės to priežastys turbūt yra tai, kad žmonės nėra turtingi ir dvarų savininkai ne visi pajėgia restauruoti dvarus ir sutvarkyti taip, kad jie būtų priimtini visuomenei, kad jie būtų lankomi“, – LTV laidoje „Labas rytas“ svarstė Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorės pavaduotojas A. Degutis.
 
Pašnekovo teigimu, Lietuvoje sutvarkyti dvarą ir jo aplinką, tinkamai pasirūpinti dvaru gali tik turtingi žmonės: veikiantis kompensavavimo už atliktus darbus mechanizmas reikalauja nemenkų pradinių finansinių išteklių.
 
„Finansiniai mechanizmai, kurie galioja Lietuvoje, neskatina restauruoti dvaro. […] Yra kompensavimo mechanizmas už jau atliktus darbus. Ir mes kompensuojam po milijoną, po du kasmet – ne tik dvarams, bet visiems paveldo objektams.
 
Tačiau tas mechanizmas parodė, kad gauti kompensaciją yra tik turtingų savininkų prerogatyva. Nes pradžioje tu turi įdėti nemažą sumą pinigų […].
 
Paprastam žmogui, kuris paveldėjo, nusipirko ar kt. prastos būklės paveldo objektą, tai jau yra labai sudėtinga“, – pastebi specialistas.
 
Visą pokalbį su A. Degučiu apie Lietuvos dvarus rasite čia.
 
LTV „Labas rytas“ ir lrt.lt
 
B. Rupeikos nuotr.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra