Radviliškyje atkurta Lietuvos kariuomenės pergalė prieš bermontininkus

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Sekmadienį, 2010 m. lapkričio 21-ąją, prie Radviliškio senojo malūno buvo atkartotas 1919 m. lapkričio 21-22 d. vykęs mūšis, kuriame Lietuvos kariuomenė sudavė lemiamą smūgį iš Latvijos atplūdusiems pulkininko Pavelo Bermonto armijos likučiams.
 
Po šios istoriškai labai svarbios pergalės iš šalies buvo išvaryti Šiaurės Lietuvą plėšę bermontininkai, o neseniai atkurta valstybė galėjo lengviau atsikvėpti.
 
Iš bermontininkų tada buvo atimtas įspūdingas arsenalas – 30 lėktuvų ir jų variklių, 10 patrankų, šarvuotis, per 100 kulkosvaidžių, gausybė šautuvų, artilerijos sviedinių, kitos amunicijos. Po kelių savaičių, 1919 m. gruodžio 15-ąją, paskutiniai sumuštos P. Bermonto armijos likučiai pasitraukė iš Lietuvos.
 
Atkurti šį mūšį idėja kilo Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų puskarininkiui Alvydui Tamošiūnui, kuris panašią inscenizaciją pamatė užsienyje.
 
Į pirmąją istorinės datos rekonstrukciją į pagalbą pasitelkti Lietuvos, Latvijos ir Estijos karo istorijos klubai. Beveik pusvalandį trukusių kautynių scenos su įspūdingais sprogimais buvo nufilmuotos ir pateks į šiauliečio režisieriaus Gedimino Beržinio kuriamą filmą apie Radviliškio mūšį.

Apie 2 500 smalsuolių išvydo, kaip P. Bermonto armijos kariai plėšikauja, įsitvirtina senajame Radviliškio malūne, bando atsilaikyti prieš Lietuvos kariuomenės pajėgas. Mūšis baigėsi, kai į malūną įsiveržę lietuviai nuplėšė virš malūno plevėsavusią bermontininkų vėliavą ir iškėlė Lietuvos trispalvę.

 
Autoriaus nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose: Prie Radviliškio senojo malūno buvo atkartotas 1919 m. lapkričio 21-22 d. vykęs mūšis

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra