Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pokalbis su rašytoja Rūta Šepetys

Autorius: Data: 2013-04-04 , 09:36 Spausdinti

Europarlamentarės Radvilės Morkūnaitės–Mikulėnienės iniciatyva Europos Parlamente pristatytas lietuvių kilmės rašytojos Rūtos Šepetys istorinis romanas „Tarp pilkų debesų“.

Plataus pripažinimo sulaukusio romano autorė susitikimo Europos Parlamente metu pakvietė prisiminti ir savo šeimų istorijas, gyvai pasakojo apie knygos atsiradimo aplinkybes, ilgą knygos kelią į skaitytoją ir skirtingas romano interpretacijas įvairiose pasaulio šalyse.

„Rūtos Šepetys dėka, skaudi bet viltinga pagrindinės romano veikėjos Linos ir jos šeimos, deportuotos į nežmoniškas sąlygas prie Laptevų jūros, istorija įtraukė daugybę skaitytojų visame pasaulyje. Tai ne tik puikiai įvertintas literatūros kūrinys, tačiau ir vienas iš būdų neleisti užmiršti pasauliui kas vyko už Geležinės uždangos atsidūrusiose okupuotose Europos valstybėse“, – pradėdama susitikimą su romano autore sakė Radvilė Morkūnaitė.

Pasak rašytojos, romanas „Tarp pilkų debesų“ – tai kančios ir vilties istorija, atspindinti ir tapatybės, ir meilės, ir patriotizmo, ir tvirtybės temas. Nepakeliamų gyvenimo aplinkybių ir didžiulių praradimų akivaizdoje atsiskleidė gražiausios žmogaus prigimties savybės – meilė, užuojauta, kilniadvasiškumas. R. Šepetys teigimu, meilė plačiąja prasme buvo didžiausias žmogaus dvasios stebuklas ir stipriausias Baltijos ginklas kovoje už gyvenimą ir laisvę.

„Vien iš Lietuvos sovietinė valdžia deportavo šimtus tūkstančių žmonių, dažniausiai net nepateikusi jiems jokių kaltinimų. Tarp jų atsidūrė ne mažiau nei 32 tūkstančiai kūdikių ir vaikų iki 16 metų. Linos istorija apibendrina ir leidžia įsijausti į daugybę realių tragedijų, asmeninių istorijų, kurių dauguma taip ir liko nepapasakotos, nutildytos Sibiro sniegynuose. Mano įsitikinimu, ši knyga yra puikus būdas pasaulio jaunimui suprantama kalba liudyti sudėtingus ir skaudžius nesenos istorijos įvykius“, – pažymėjo europarlamentarė R. Morkūnaitė.

Lietuvių kilmės JAV rašytojos žymiausias romanas – „Tarp pilkų debesų“, pasakojantis apie lietuvių tremtį į Sibirą Antrojo pasaulinio karo metais, išgarsėjo visame pasaulyje.  Jis pateko į „New York Times“ bestselerių sąrašą, išverstas į 26 pasaulio kalbas net 43 šalyse.

www.morkunaite.lt

EP: Radvilė Morkūnaitė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra