Radvilė Morkūnaitė: griežtesnės nuostatos dėl naftos gavybos saugumo paliktos „užribyje“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 7 dieną rezoliuciją dėl naftos paieškos ir gavybos saugumo svarstęs Europos Parlamentas nepritarė siūlymui sustabdyti naftos gavybą jūros gelmėse, kol nebus užtikrintas tinkamas gręžinių saugumas.
 
Pasak Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, šiandienos rezoliucija Europos Komisija paraginta peržiūrėti egzistuojančius saugumo standartus, kurie taikomi vykdant ūkinę veiklą jūrų gelmėse, taip pat ja siekiama sugriežtinti teisės aktus, reglamentuojančius poveikio aplinkai vertinimą ir žalos atlyginimą.
 
„Be jokios abejonės, šie poslinkiai yra labai pozityvūs. Tačiau nerimą kelia tai, kad nuostata sustabdyti naftos gavybą jūrose tais atvejais, kai kyla abejonių dėl naftos platformų saugumo, buvo atmesta, susikirtus pramonės ir aplinkosaugos interesams. Tegalime konstatuoti, jog tai buvo dar vienas „jautrus“ klausimas, kai vardan kompromiso ryžtingos ir ypatingai svarbios nuostatos tiesiog paliekamos užribyje“, – atkreipia dėmesį EP narė R. Morkūnaitė.
 
Pasak europarlamentarės, bendro sutarimo ieškojimo praktika yra sveikintina ir suteikia nemažai galimybių atrasti geriausius sprendimus, tačiau taip pat derėtų suprasti, jog kai kuriais klausimais nuolaidos ir išlygos neturėtų būti daromos – ypatingai tuomet, kai kalbama apie mūsų aplinkos, o kartu ir apie pačių europiečių saugumą bei gyvenimo kokybę.
 
R. Morkūnaitės teigimu, su naftos gavyba glaudžiai susijusi ir kita ne ką mažiau pavojinga veikla – naftos ir jos produktų transportavimas jūros dugnu.
 
„Jei Europos Parlamentas būtų laikęsis griežtesnės pozicijos, tai būtų galėję tapti prielaida analogiškas saugumo priemones taikyti ne tik naftos gavybai, bet ir dujotiekiui „Nord Stresam“, kurio vystytojai tikina, kad tai saugus projektas, nors to niekada nėra patvirtinę jokie nepriklausomi ekspertai. Šiai dienai neturime nei vienų, nei kitų svertų, kurie leistų įvertinti realų poveikį ar skatintų įtvirtinti papildomus saugumo standartus“, – teigia R. Morkūnaitė.
 
Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės biuras
Trakų g. 7-15, 01132 Vilnius
Tel.: +370 5 240 3377, fax.: +370 5 278 48 72,
mob.: +370 680 58 083, e-mail: public@morkunaite.lt
 
Nuotraukoje: Europos Parlamento narė R. Morkūnaitė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra