Radvilė Morkūnaitė: „Taupyti energiją ES valstybėms trūksta politinės valios“

Autorius: Data: 2012-09-12 , 15:27 Spausdinti

Europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė antradienį, 2012 m. rugsėjo 11 d., patvirtintoje Europos Sąjungos direktyvoje teigė pasigedusi griežtesnių energijos efektyvumo tikslų įvardijimo, be kurių, anot jos, nerealu tikėtis pasiekti aukštesnių taupymo standartų.

Ji pažymėjo, kad efektyvus energijos vartojimas prisideda ne tik prie kovos su klimato kaita bei aplinkos išsaugojimo, bet taip pat kuria neabejotiną naudą visai Europos Sąjungos ekonomikai. „Siekis, jog mūsų pastatai būtų aukštos energetinio efektyvumo klasės, reiškia, kad kuriamos ir naujos darbo vietos, didėja užsakymai statybų sektoriuje ir, kas itin svarbu, dėl mažiau suvartotos energijos taupomos lėšos gali būti perkeliamos į kitus sektorius“, – vardijo energijos taupymo ekonominius privalumus R. Morkūnaitė.

Anot europarlamentarės, pirminis Komisijos parengtas direktyvos tekstas, kuriame buvo siūloma nustatyti privalomus energijos taupymo tikslus, buvo gana ambicingas. Ji pritarė Europos Parlamento pateiktam siūlymui sudaryti sąlygas šiuos energijos taupymo tikslus nustatyti atsižvelgiant į kiekvienos valstybės situaciją arba leisti valstybėms juos lanksčiai įgyvendinti. Tačiau galutiniame direktyvos variante, R. Morkūnaitės teigimu, „su valstybėmis pasiektas taip vadinamas kompromisas, visų pirma didžiųjų ES valstybių narių pastangomis, šiuos tikslus padaryti tik orientaciniais rodo, kad valstybėms narėms, deja, trūksta ryžto įgyvendinant ES iškeltus tikslus efektyviau vartoti energiją“.

Lietuvos politikės įsitikinimu, valstybėms narėms dažnai reikalingas postūmis, kad jos imtųsi įgyvendinti ambicingus energijos taupymo tikslus, nors jos pačios retai tai pripažįsta. „Tuo postūmiu galėjo būti privalomų energijos taupymo tikslų nustatymas ir bendras valstybių narių požiūris“, – apgailestaudama teigė R. Morkūnaitė, nes anot jos, „kaip rodo praktika, veikdamos vienos, valstybės ne visuomet pasiekia priimtinų rezultatų – ir tai priklauso tikrai ne tik nuo Vyriausybių veikimo ar neveikimo“.

„Deja, šiandien mūsų patvirtintas sprendimas nėra žingsnis į priekį – geriausiu atveju, tai tūpčiojimas vietoje“, – apibendrino R. Morkūnaitė.

www.bernardinai.lt

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra