Radijo laida apie kariuomenę „Laisvai!“ jau 10 metų eteryje

Autorius: Data: 2012-02-27 , 15:27 Spausdinti

Per Lietuvos radiją transliuojamai laidai apie kariuomenę „Laisvai!“ šiemet sukanka 10 metų. Tokia laida, tokiu pavadinimu ir formatu, kokią mes ją girdime ir šiandien, pradėta transliuoti nuo 2002 m. sausio 6 d. Šiuo metu laida „Laisvai!“ transliuojama kiekvieną sekmadienį, tiesioginiame radijo eteryje, nuo 18 val. 10 min.

Bėgant laikui keitėsi laidos laikas, vedėjai, rengėjai, muzikos redaktoriai, bet nesikeitė idėja – savo mintis čia gali dėstyti ir eiliniai, ir generolai.

Kiekvienoje laidoje transliuojami reportažai apie Lietuvos kariuomenę ir jo istoriją, pokalbiai su kariais apie tarnybą ir jos kasdienybę, reportažai apie svarbiausius kariuomenės įvykius.

Per visą laidos gyvavimo laiką jau parengta apie 550 radijo laidų, apsilankyta visuose kariniuose daliniuose, įgytas ištikimų klausytojų būrys. Laidos rengėjai rengė reportažus ir iš karštųjų pasaulio taškų – tarptautinių misijų vietų, kur tarnauja Lietuvos kariai – Balkanuose ir Afganistane. Per dešimt metų laida nė karto nebuvo išėjusi atostogų ir prie radijo imtuvų kiekvieną sekmadienį surenka nuo 60 iki 100 tūkstančių klausytojų.

Tiesioginis eteris suteikia galimybę diskutuoti su klausytojais laidos tema, siųsti sveikinimus kariams, o tarp reportažų ir klausytojų skambučių laidoje skamba jaunimo mėgstama, taip pat patriotinė, karinių orkestrų muzika. Laidos įrašų internete gali klausytis ir tarptautinėse misijose tarnaujantys kariai.

Laidai reportažus nuo 2002 m. pradžios iki 2007 rudens rengė Lietuvos radijo žurnalistė Regina Germanavičiūtė, nuo tada iki dabar šį darbą puikiai atlieka žurnalistas Laimis Bratikas, jau daug metų dirbantis krašto apsaugos sistemoje, anksčiau rengęs visų pamėgtą televizijos žurnalą „Kariai“.

Laidą vedė Gytis Balčiūnas, Eimantas Varanauskas, o nuo 2005 m. vasario pradžios iki dabar laidos vedėjo vairą perėmė Vilius Džiavečka, profesinės karo tarnybos karys, žurnalistas, vienuolika metų tarnaujantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe, dirbantis pajėgų laikraštyje „Savanoris“.

Laidai muzikos redaktoriai – Putinas Grudzinskas (2002–2007 m.) Lina Puošiūnienė ir Audronė Kažukauskaitė (nuo 2007 m.).

E. Žygaičio ir A. Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose:

1. L. Bratikas kalbina bazinių karinių mokymų dalyvę (Gaižiūnų poligonas, 2012 m. sausis)

2. R. Germanavičiūtė kalbina iš misijos Afganistane grįžusį Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės trečiosios pamainos (PAG-3) vadą pulkininką Vilmą Šatą (2006 m. lapkritis)

3. Prie mikrofono – laidos vedėjas V. Džiavečka

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra