R. Požerskio paroda „Laikmečio dokumentas“ Sankt Peterburge

Autorius: Data: 2013-03-08 , 15:59 Spausdinti

2013 m. kovo 5 d. Sankt Peterburge, fotografijos galerijoje „Rachmaninovo kiemelis“, pradėjo veikti  autorinė Romualdo Požerskio paroda „Laikmečio dokumentas“.

Kovo 12-ąją vyks oficialus parodos atidarymas, o kovo 13 d. rengiamas kūrybinis autoriaus vakaras ir paskaita  „Fotografijos serijos sukūrimas lygiavertus didelio romano parašymui“.  Autorius papasakos apie savo fotografavimo metodus ir atsakys į klausytojų klausimus.

R. Požerskio fotografijos – „meniniai dokumentai“, todėl jie  gerai atitinka galerijos „Rachmaninovo kiemelis“ koncepciją.  Galerija vykdo projektą „Pasaulio fotografijos žvaigždės“, o ši R. Požerskio paroda jau antroji. R. Požerskis – Lietuvos fotografijos legenda. Jo vardas ir darbai šiandien priklauso ne tik gimtinei Lietuvai,  bet ir bendrai pasaulio kultūrai. Fotografas kuria dideles fotografijų serijas, imasi naujų temų ir sėkmingai jas įgyvendina, nes tai jo per dešimtmečius įvaldytas ir ištobulintas firminis stilius.  Parodai buvo pasirinktas autoriaus kūrybos klasikinis periodas, kuris akivaizdžiai parodo neatsiejamą fotografijos ryšį su šviesa ir šešėliu. Visos fotografijos sukurtos dar praeitame amžiuje sovietų okupuotoje Lietuvoje, todėl be estetinės vertybės mūsų dienomis jos tapo ir istoriniais  fotodokumentais.

Parodos kuratorius Jurijus Gurčenkovas 

Paroda surengta tarpininkaujant Lietuvos respublikos generaliniam konsulatui. Projektą remia Kultūros rėmimo fondas.

Ekspozicija bus atidaryta iki balandžio 6 d. 

Daugiau informacijos:

http://www.foto-video.ru/art/exhibition/62723/

http://sanktpeterburg.bezformata.ru/listnews/zvezda-mirovoj-fotografii/9650641/

http://artway.tv/2013/02/pasport-vremeni/

Lietuva - Rusija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra