R. Morkūnaitė: turime užtikrinti pacientų teisę į objektyvią informaciją apie vaistus

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 24 d. Europos Parlamentas didžiąja dauguma patvirtino pranešimus dėl informacijos teikimo apie vaistus. Jais siekiama patobulinti dabar veikiančius reglamentą ir direktyvą taip, kad ES būtų išgyvendinta galimybė klaidinti vartotoją reklamine medžiaga, o pateikiama informacija apie vaistus būtų objektyvi, moksliškai pagrįsta ir lengvai pasiekiama.

Anot Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, šiuo metu jautriausios problemos vartotojui – tai tinkamos ir suprantamos informacijos apie vaistus prieinamumas ir reklamos, ypač užslėptos reklamos, neretai klaidinančios vartotoją, klausimas.

„Šiandien kalbame apie vaistus – pasirodo, kad ES valstybėse yra nevienoda situacija dėl visuomenės galimybės gauti informaciją apie vaistus – tampa nebeaišku, kuo skiriasi informacija nuo reklamos“, – plenariniame posėdyje teigė Lietuvos politikė ir ragino europarlamentarus palaikyti poziciją, kuria siekiama aiškesnio „reklamos“ ir „informavimo“ sąvokos apibrėžimo.

„Receptinių vaistų reklama Lietuvoje draudžiama ir gana stipriai reglamentuojama, tuo tarpu su nereceptiniais vaistais yra kitokia situacija. Dėl pastarųjų reklamos, vaistų vartojimas Lietuvoje yra išties labai didelis, tačiau mažesniu sergamumu ar ilgesne gyvenimo trukme ES lygiu pasigirti, deja, negalime“, – pažymėjo R. Morkūnaitė.

R. Morkūnaitės teigimu, politikų pareiga yra apsaugoti pacientus nuo neteisingos arba klaidinančios informacijos – tik tuomet galės būti įgyvendintas Europos Sąjungoje deklaruojamas vartotojų, šiuo atveju, pacientų sąmoningumo principas ir siekis, kad iš dalies piliečiai būtų patys atsakingi už savo sveikatą. „Svarbu, kad pacientas gautų patikimą ir objektyvią informaciją gimtąja kalba, kad šioji informacija būtų skirta ne tik specialistams, bet lengvai suprantama ir prieinama atsižvelgiant į pacientų poreikius“, – sakė R. Morkūnaitė.

R. Morkūnaitės įsitikinimu, nuo paslėptos reklamos būtina saugoti ne tik pacientus, bet ir gydytojus – kadangi jų ryšys gydymo procese itin svarbus. „Gyvename tokiu laikmečiu, kuomet nyksta sienos, laisvai judame ne tik mes patys, bet ir informacija, tad turime pasirūpinti tam tikrais saugikliais, kurie užtikrintų ES pacientų saugumą ir gerovę“, – pažymėjo ji.

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra