R. Morkūnaitė: biurokratų stalčiuose atgulantys dokumentai ES nedarbo problemų neišspręs

Autorius: Data: 2011-10-27 , 14:06 Spausdinti

2011 m. spalio 26 d. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre buvo pritarta rezoliucijai dėl naujų įgūdžių ir darbo vietų darbotvarkės.

Rezoliucijoje išdėstoma Europos Parlamento pozicija vertinant Europos Komisijos komunikato „Naujų įgūdžių ir darbo vietų kūrimo darbotvarkė: Europos pastangos kiekvienam suteikti darbą“ projektą.

Priimtame dokumente akcentuojama būtinybė mažinti administracinę naštą, tenkančią mažoms ir vidutinėms įmonėms, ir biurokratiją siekiant sukurti darbo vietų. Taip pat siūloma geriau stebėti ir numatyti įgūdžius, kurių reikės ateityje, šitaip suteikiant galimybę geriau orientuoti įgūdžių formavimą taip, kad būtų užtikrinamos didesnės užimtumo galimybės visą gyvenimą. Rezoliucijoje akcentuojama ir reikiamybė numatyti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros gerinimo priemones bei didinti jaunimo įtraukimo į darbo rinką galimybes, plėtoti švietimo ir verslo bendradarbiavimą.

Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė neabejoja, kad nedarbas Europos Sąjungoje – išties daug nerimo kelianti problema, kurią reikia nedelsiant spręsti, tačiau nuogąstauja, kad ši rezoliucija netaptų dar viena iniciatyva, kuri nusės ES biurokratų stalčiuose.

R. Morkūnaitė priminė, kad vien per pastaruosius metus galime prisiminti dešimtis Europos sąjungos institucijose svarstytų ar nagrinėtų dokumentų, kurie kalba apie nedarbo mažinimą, įgūdžių ir gebėjimų pasiūlą bei didesnį įvairių socialinių grupių įtraukimą į Europos darbo rinką, tačiau šiandien, vėl kalbant apie naują iniciatyvą, kyla nemažai abejonių, kiek iš tų pasiūlymų pasiekė kasdienybę ir buvo bent pradėti įgyvendinti.

„Šiandien priimtame dokumente išties pasiūlyta keletas neblogų priemonių, o ypatingai, jaunų žmonių nedarbo, mažinimui. Vis tik noriu atkreipti dėmesį, kad šios kadencijos metu jau ne sykį svarstėme įvairias strategijas ir pasiūlymus nedarbui mažinti. Tai – ir „žalių“ darbo vietų kūrimas, ir jaunimo užimtumo skatinimas, ir atskirų socialinių grupių įdarbinimo problematika. Jei visi minėti pasiūlymai būtų įgyvendinami, o ne padedami į stalčių, manau, kad jau 2015 metais Europos Sąjunga pasiektų užsibrėžtus 2020 metams tikslus“, – pasibaigus balsavimui dėl rezoliucijos sakė europarlamentarė.

R. Morkūnaitė atkreipė dėmesį į tai, kad visi geri siūlymai vertingi tik tuo atveju, jei bus gebama pasirūpinti geresniu jau patvirtintų priemonių įgyvendinimo koordinavimu, kuris ne tik sumažintų nedarbą, bet ir sutaupytų lėšų kitiems prioritetams. Europarlamentarė išsakė poreikį aktyviau siekti, kad jau priimtos priemonės būtų įgyvendintos ir vengti vis labiau klestinčios „dokumentų dėl dokumentų“ kultūros.

Nuotraukoje: EP narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra