R. Morkūnaitė: atnaujinta ES direktyva užtikrins motinų teises ilgiau rūpintis vaikais nebijant netekti pajamų ir darbo vietos

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vaiko ir tėvų ryšys pirmaisiais gyvenimo mėnesiais – ypatingai svarbus, todėl naujoji ES direktyva užtikrins motinų teisę ir galimybę ilgiau rūpintis vaikais, nebijant netekti pajamų ir darbo vietos, teigia Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė.
 
Vakar europarlamentarai pritarė siūlymui pailginti minimalias apmokamas motinystės atostogas visoje ES nuo 14 iki 20 savaičių. 390 balsų už, 190 prieš, 59 susilaikius priimta nauja direktyva numato pratęsti motinystės atostogas nuo 14 savaičių, apmokamų ligos pašalpos dydžio užmokesčiu, iki 20 dienų pilnu darbo užmokesčiu apmokamų savaičių, įskaitant 2 savaites tėvystės apsostogų. Tačiau, kad šis sprendimas įsigaliotų, jam dar turės pritarti visų ES šalių vyriausybės.
 
„Lietuvoje kalbant apie šioje direktyvoje reglamentuojamas motinystės atostogas dažnai supainiojamos sąvokos. Ši direktyva nepaliečia 2 metus Lietuvoje trunkančių vaiko auginimo ir priežiūros atostogų, o keičia tik vadinamųjų „nėštumo ir gimdymo atostogų“, kurios šiuo metu mūsų šalyje sudaro 18 savaičių (126 dienų), tvarką“, – pažymėjo Radvilė Morkūnaitė. Taigi, anot europarlamentarės, pagal dabartinę direktyvą, Lietuvoje motinystės (nėštumo ir gimdymo) atostogos pailgėtų 14 dienų, tačiau tai iš esmės neįtakotų vaiko priežiūros atostogų. Tos pačios sąlygos galiotų ir tėvams, įsivaikinusiems vaikus.
 
Pasak Europos Parlamento narės, kalbant apie priimtą dokumentą, svarbu paminėti nuostatas, kurios turėtų sustiprinti besilaukiančių ir vaikus auginančių mamų saugumą bei garantijas darbo rinkoje: Parlamentas pritarė nuostatai po motinystės atostogų grąžinti moterį į pareigas su tokiu pačiu užmokesčiu ir tokioje pat profesinėje kategorijoje kaip ir iki atostogų.
 
„Valstybės narės taip pat įpareigojamos uždrausti atleisti iš darbo moterį mažiausiai šešias savaites po jos motinystės atostogų pabaigos. Be to, moteris maitinanti vaiką krūtimi ir besilaukianti mama, jai iki gimdymo likus mažiau kaip 10 savaičių, taip pat bus saugoma nuo viršvalandžių ar priverstinio darbo naktį“, – apie priimtus direktyvos pakeitimus pasakoja R. Morkūnaitė.
 
„Atsižvelgiant į nepaprastą visos Europos demografinę situaciją, reali pagalba ir saugumas motinoms – labai reikalinga paskata, – teigia R. Morkūnaitė, – o garantuojama tėvystės atsostogų galimybė – neabejotinai sustiprins tėvo ryšį su kūdikiu ir skatins atsakomybę nuo pirmųjų gyvenimo dienų“.
 
Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės biuras
Trakų g. 7-15, 01132 Vilnius
Tel.: +370 5 240 3377, fax.: +370 5 278 48 72
Mob.: +370 680 58 083, el.p.: public@morkunaite.lt
 
Nuotraukoje: EP narė R. Morkūnaitė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra