R. Morkūnaitė apdovanota Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos I laipsnio žymeniu

Autorius: Data: 2014-04-07 , 09:25 Spausdinti

Kovo 29 d. Kaune vykusiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) XXI-ajame suvažiavime Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė apdovanota LPKTS I laipsnio žymeniu „Už nuopelnus Lietuvai“.

„Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga dėkoja Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei už didelį indėlį ir reikšmingus darbus įamžinant rezistencinį pasipriešinimą ir tremtis, už jaunosios kartos tautinį ir patriotinį ugdymą, už sovietinių ir nacistinių nusikaltimų viešinimą Lietuvoje ir Europoje, už materialinę, organizacinę ir metodinę paramą“, – rašoma kartu su žymeniu įteiktoje LPKTS padėkoje.

Pačios europarlamentarės teigimu, istorinės atminties ir teisingumo temos jai asmeniškai labai svarbios, todėl jos visada buvo ir bus vienos svarbiausių jos darbotvarkėje.

„Norėčiau pasidžiaugti bendradarbiavimu su tremtinių ir politinių kalinių bendruomenėmis, kurios yra labai pilietiškos, aktyvios ir stiprios organizacijos, turinčios aiškią programą, savo požiūrį į daugelį dalykų šiuolaikinėje Lietuvoje. Labai svarbu ir tai, kad nepaisant sunkių ir skaudžių asmeninių patirčių, tremtiniai ir laisvės gynėjai mielai jomis dalijasi su jaunąja karta, su žmonėmis, kurie domisi. Nes suvokia tai, kaip savo pareigą. Tad rezultatas, kad šiandien Europa žino daugiau ir yra atvira istorinės atminties temai, yra mūsų bendrų pastangų ir darbo rezultatas“, – mintimis dalijasi EP narė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Anot EP narės tai, kad pastaraisiais metais Lietuvai pavyko istorijos politikos ir atminties klausimus įtvirtinti ES institucijų darbotvarkėse, yra nemažas pasiekimas.

„Svarbu ir tai, kad atsiranda vis didesnis kolegų Europoje supratimas ir susidomėjimas tuo, ką patyrėme okupacijos laikotarpiu. Tačiau neramu, kad iki šiol savo valstybėje vis dar neturime aiškių ir kryptingų istorinės atminties politikos gairių. Šį nerimą stiprina pastarųjų mėnesių Rusijos agresija prieš kaimynes, matome realias grėsmes tarptautiniam saugumui, kylančias iš imperinių ambicijų ir sovietinio mentaliteto gaivinimo. Jau anksčiau esu minėjusi, kad istorinės atminties srityje turime dar daug nuveikti, tačiau šiandien bandymams iškreipti istorijos faktus ir tam, kad istorija būtų perduota jaunajai kartai, turime skirti ypatingai daug dėmesio. Tai vienintelis priešnuodis prieš melą ir propagandą“, – įsitikinusi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė.

LPKTS XXI-ajame suvažiavime LPKTS žymeniu taip pat apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo kancleris Jonas Milerius, suvažiavimo delegatai naujuoju organizacijos vadovu išrinko Gvidą Rutkauską, priėmė pareiškimus „Dėl Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą“ ir „Dėl pasirengimo LR Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams“.

tsajunga.lt inform.

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra