R. Juknevičienė: Rusija siekia militarizuoti mūsų regioną

Autorius: Data: 2012-06-18 , 16:22 Spausdinti

Mindaugas JACKEVIČIUS

Krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė sako, kad Rusija vis dar išlaiko siekį dominuoti pasaulyje, energetikoje, žiniasklaidoje, taip pat siekia militarizuoti mūsų regioną. Pasak R. Juknevičienės, Kaliningrado sritis tampa Rusijos kariniu regionu. Tai ministrė pirmadienį, 2012 m. birželio 18 d., kalbėjo Vilniuje prasidėjusiame NATO parlamentinės asamblėjos seminare „Rytų partneriai: šiuolaikiniai iššūkiai ir ateities perspektyvos“.

Pagrindiniu šių dienų uždaviniu R. Juknevičienė laiko Europos kūrimo užbaigimą. Pasak ministrės, Europos projektas nėra užbaigtas į euroatlantines struktūras neįtraukus Lietuvos kaimynių – buvusių Sovietų Sąjungos valstybių. Šis projektas esą neužbaigtas į jį neįtraukus ir Rusijos.

Pasak R. Juknevičienės, Rusijos įtraukimas per regioninį bendradarbiavimą sukuria saugios kaimynystės sąlygas, taip pat užtikrina stabilumą ir saugumą pačioje Europoje. Tačiau tai R. Juknevičienė vadina optimistiniu idealistiniu scenarijumi.

„O realistinis scenarijus yra visai kitoks, kadangi šiandien Rusija turi visai kitokias perspektyvas ir visai kitaip žiūri į suverenumą, galią, pasaulio tvarką. Siekis sukurti tikrą partnerystę tarp NATO ir Rusijos turi tapti realistiniu uždaviniu. Visų pirma reikia į Rusiją žvelgti į tokią, kokia ji yra, bet ne į tokią, kokią NATO norėtų matyti. Deja, matome, Rusija vis dar išlaiko požiūrį, siekį dominuoti pasaulyje, energetiniame pasaulyje, žiniasklaidoje, taip pat siekį militarizuoti mūsų regioną“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

R. Juknevičienė atkreipė dėmesį, kad daugeliui šalių svarbus iššūkis – energetinis saugumas, kurį reikia spręsti visomis priemonėmis. Politikė Lietuvą vadino pioniere šioje srityje – šalis jau žengė pirmuosius realius žingsnius siekdama išsivaduoti iš buvusios sovietų energetinės sistemos – siekia statyti elektros jungtis su kaimynėmis, planuojama regioninė atominė elektrinė.

„Turime realistiškai į viską žiūrėti, mes turime įvertinti Rusijos militarizavimąsi prie Lietuvos sienos. (…) Kaliningrado sritis tampa Rusijos kariniu regionu, ir XXI amžiuje tokį dalyką pakankamai sunku suprasti“, – perspėjo ministrė.

Vis dėlto ji mano, kad Lietuva niekada nebuvo tokia saugi kaip dabar, ir dabartinę situaciją prilygina stebuklui. „Lietuva niekada nesijautė labiau saugi nei jaučiasi dabar. O dar tik prieš 20 metų mūsų šalyje buvo 35 tūkst. užsienio kariuomenės kareivių“, – sakė R. Juknevičienė.

APF/Scanpix nuotr.

www.delfi.lt

Seimas , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra