R. Juknevičienė: Lietuvos ir Lenkijos santykiai gynybos srityje yra esminiai

Autorius: Data: 2012-05-15 , 10:22 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pirmadienį, 2012 m. gegužės 14 d., Varšuvoje susitikusi su Lenkijos gynybos ministru Tomaszu Siemoniaku aptarė dvišalį karinį bendradarbiavimą, NATO vadovų susitikimą Čikagoje, tarptautines operacijas bei pratybas.

Krašto apsaugos ministrė pažymėjo, jog Lietuvos ir Lenkijos santykiai gynybos srityje yra esminiai.

Ji padėkojo už Lenkijos aktyvų dalyvavimą NATO oro policijos misijoje.

„Labai vertiname Lenkijos paramą ir indėlį į šią misiją“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, NATO oro policija yra suprantama kaip sudėtinė NATO gynybos ir atgrasymo politikos dalis mūsų regione.

Ministrė pažymėjo, kad Baltijos šalys siekia, jog partneriams ši misija būtų dar patrauklesnė, todėl didina priimančios šalies paramą.

Šiuo metu Lenkija misijoje dalyvauja ketvirtą kartą.

Taip pat ministrai aptarė bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo klausimą.

Krašto apsaugos ministrė pažymėjo, kad Lietuva iš savo pusės yra padariusi viską, kad ši brigada būtų įsteigta. Savo ruožtu T. Siemoniakas teigė, jog šią savaitę susitiks su Ukrainos gynybos ministru ir aptars šio projekto perspektyvą.

Ministrai susitikimo metu kalbėjo ir apie regioninio saugumo iššūkius.

„Labai artimi požiūriai į grėsmes sukuria palankias sąlygas glaudžiam tarpusavio bei regioniniam bendradarbiavimui, įskaitant galimus bendrus karinius projektus ir pratybas, realizuojant bendrus gynybos planus“, – teigė R. Juknevičienė.

Kalbėdama apie regioninį saugumą, ministrė pažymėjo, jog Baltijos šalys sėkmingai bendradarbiauja ir pereina į glaudesnės integracijos lygį.

„Siekiant kuo didesnio mūsų karinių pajėgų sąveikumo, gebėjimo veikti kartu, matytume didelę prasmę aktyvesniam Lenkijos dalyvavimui pratybose Baltijos šalyse“, – sakė ji.

Ministrai apsikeitė nuomonėmis apie artėjantį NATO vadovų susitikimą Čikagoje.

R. Juknevičienė pakvietė Lenkiją prisijungti prie Lietuvoje įsteigto Energetinio saugumo centro, siekiančio NATO akreditacijos. Be to, ministrė išreiškė paramą Lenkijai 2013 m. rengiant NATO pratybas „Steadfast Jazz“. „Šios pratybos svarbios tiek Lietuvai, tiek Lenkijai, tiek Baltijos šalims“, – sakė ji.

Paskutinį kartą oficialus dvišalis vizitas įvyko 2010 m. birželį, kuomet Vilniuje lankėsi Lenkijos gynybos ministras Bogdanas Klichas. Šio vizito metu Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministerijos pasirašė bendradarbiavimo gynybos srityje sutartį.

Ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė

Lenkijos gynybos ministerijos nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra