R. Juknevičienė: į pranešimus apie naujas raketas Kaliningrade reikia žiūrėti realistiškai

Autorius: Data: 2012-04-10 , 09:30 Spausdinti

Rusijos žiniasklaidai pranešus, kad į Kaliningrado sritį atgabenti zenitinių raketų kompleksai „S-400“, Lietuvos krašto apsaugos ministrė sako, kad į tai reikia žiūrėti realistiškai.

„Deja, kaimynystėje egzistuoja noras atkurti tam tikrus Sovietų Sąjungos elementus, tik kitais pavadinimais, ir mes privalome realistiškai žiūrėti į tai net ir per Velykas“, – Lietuvos televizijos Naujienų taryba cituoja Rasą Juknevičienę.

Ministrė teigė, kad stipriai militarizuodama Kaliningradą Rusija be reikalo švaisto lėšas, nes nė viena Baltijos valstybė nesirengia jos pulti.

„Kodėl reikia tokiame mažame ir gana saugiame Baltijos jūros regione tokio nuotolio raketas diegti, tai čia yra klausimas. Gali tik svarstyti. Matyt, Rusija mano, kad taip sumažins Baltijos valstybių apginamumą, turbūt mano, kad taip pastatys oro sieną tarp likusios NATO dalies ir Baltijos valstybių“, – dėstė ji.

Krašto apsaugos ministrė Kaliningrado karinių pajėgumų stiprinimo nesieja su Jungtinių Amerikos Valstijų planais Rytų Europoje dislokuoti savo priešraketinės gynybos sistemos elementus.

Rusijos laikraštis „Izvestija“, remdamasis neįvardytais Rusijos kariškiais paskelbė, kad penktadienį, 2012 m. balandžio 6 d., į Kaliningrado sritį buvo atgabenti zenitinių raketų kompleksai „S-400“, galintys numušti raketą ar lėktuvą, esantį už keturių šimtų kilometrų nuo jų dislokavimo vietos.

Rusijos gynybos ministerija atsisakė komentuoti šį pranešimą.

Iki šiol Kaliningrade buvo dislokuojami ne tokie modernūs ir mažesnius atstumus siekiantys priešraketiniai kompleksai.

Apie Rusijos planus Kaliningrade dislokuoti „S-400“ buvo paskelbta dar sausio viduryje.

Moderniausias Rusijos zenitinis kompleksas „S-400“ jau yra dislokuotas aplink Maskvą, o vėliau šiais metais šios raketos bus išskleistos ir Tolimuosiuose Rytuose.

Zenekos nuotr.

www.bernardinai.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra